Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladač ke kartě Radeon RX 580 mi nejde nainstalovat

Dobrý den,

chtěl jsem zeptat na jeden takový problém, který se u mě zrodil. Odinstaloval jsem nedávno AMD Radeon driver, jelikož zpomaloval můj PC a hry se sekaly. Mám grafiku Radeon RX 580. Bez něj vše funguje ok, ale některé hry, které mám, mi nejdou spustit právě kvůli tomu, že jsem si je odinstaloval, jako například Call of Duty Black ops 4. Druhý den jsem proto ovladač znovu z oficiálního webu stáhnul a chtěl jsem ho nainstalovat, ale nefunguje to. Přiblížím: instalátor spustím (zkoušel jsem i jako správce) ale po dokončení příprav k instalaci na mě nevyskočí přímo ten instalátor, kde si můžu zvolit, jakou instalaci driveru potřebuji "rychlou" "úplnou" apod - zkrátka vůbec nic se po té přípravě už neděje :-(

Nevíte co jsem mohl udělat špatně?

Děkuji za rady.

Inštaluješ správny ovládač priamo zo stránok AMD? https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-580 treba zvoliť správny OS.
Ak nie skús odinštalovať normálne cez ovládací panel to čo máš teraz a inštaluj to z linku.
Ak nezaberie tak z mojej skúsenosti občas pomohol DDU(Display Driver Uninstaller)
Máš predtým aktualizovaný driver pre chipset? Najprv inštaluj ten až potom driver pre GPU.
Nemáš nabúraný OS? Nejaké zásadné úpravy OS? iobit a podobná háveď(myslené celkovo segment Windows vylepšení)?

Skús toto alebo počkaj čo poradí niekto iný... Niekedy je tá najrýchlejšia cesta zálohovať čo treba a nanovo hodiť čistú inštaláciu celého OS. Môžeš zbytočne hľadať ihlu v kope sena ak sa v OS vybúril iobit alebo nejaký ***ware.

1) Je nějaký ovladač na grafické kartě nainstalovaný teď? Zjistíš ve správci zařízení.
2) Jaké je přesný id hardware té tvé grafické karty? Zjistíš ve správci zařízení.
3) Opravdu se snažíš nainstalovat poslední whql ovladač: 22.5.1 Recommended (WHQL)?