Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta - nejspíš po těžbě

Zdravím,
potřeboval bych radu ohledně grafické karty (GTX 1080Ti).
Pořídil jsem použitou grafickou kartu.
Doma jsem ale zjistil, že při maximální zátěži v náročné hře není úplně stabilní.

Benchmarky typu: Furmark, Heaven naprosto bez problémů, dobré výsledky.
Ale třeba 3DMARK spadne...
Ve hrách potom na 2K a vysokém nastavení grafika po nějaké době spadne... Ve FULLHD to jede bez problémů.

Zarazilo mě ale nastavení karty, benchmarky ukazují 2075Mhz, což je strašně moc jelikož tato karta má mít Boost clock 1721Mhz. Což mě pak napadlo, že by mohl být důvod pádů.
Myslím tedy, že je karta po těžbě a někdo to takhle nastavil pro těžbu.

Je možné toto nastavení karty nějak změnit? Zkoušel jsem flashnout BIOS karty, podařilo se, ale bez úspěchu. Je to stejný, stále se taktuje na 2075Hz....

Budu rád za rady, děkuji.

Tím jsem to zkoušel "podtaktovat" je to znatelně lepší, už se v 3D Marku pustí první scéna na minutku, ale pak stejně padne.
Právě nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal, buď grafika jde nebo ne... Ale když některé benchmarky jdou absolutně bez problémů s výbornými výsledky a jiné ne. To stejné hry kdy např. RD2 na ultra nastavení při 2K jede pěkně a nepadá, ale třeba Warzone po nějaké době spadne....

Ten bios zas tak složitý nebyl, podle videa a povedlo se. Ale jak říkám, nepomohlo.

Co mas za monitor? 2K se moc nepouziva, navic jestli jedes na 2K nebo na fullHD a umi to oboje, tak jed na fullHD a mas po problemech, vzdyt ty rozliseni jsou skoro stejne.

Jinak by me zajimalo, co mas za zdroj v tom PC, ikdyz pokud ti to v jednom narocnem benchmarku bezi ok a v druhem ne, tak je to podezrele, jak co se tyce zavady grafiky, tak i pripadne zavady nebo prilis vysokeho zatizeni zdroje.
Zkus ruzne benchmarky v MSI Kombustoru, tam mas i vypsano, na cem ten benchmark bezi, kdyby padaly jen benchmarky jednoho typu, mohla by zavada byt i softwarova.

Monitor mám 27" a tam už právě to fullhd je vidět a obraz je horší. Zdroj mám EVGU 850W platinum, mám ještě RTX 2080 Ti. Ta běží bez problémů v této sestavě.
Ten kombustor jsem zkusil a vyzkoušel všechny různé benchmarky tam, ale všechny v pořádku, žádný artefakt, žádný pád.
Už jsem přeinstaloval i čistou instalací windows, nainstaloval nově ovladače a tak. Ale beze změny.

Ja si myslím, že kúpiť grafiku od profi taziara niemusi byť až také hrozné. Horšie je to s nejakým amatérskym, ktorý to nepodvoltuje a ta grafika ide na plné gule. Profi taziar sa snaží o čo najmenšiu spotrebu a čo najlepšie chladenie. Amatér o tom nemá ani šajn a zapeka kartu v nejakej nevetranej skrini po nociach. K tejto 1080ti. Grafika nie je už najmladšia, je to top model s top ohrievanim, tak to už proste nedala. Kor ak na nej ťažil nejaký amatér.

Zrovna jádro se pro těžbu podtaktovává, protože není moc "potřeba" (jasně bude záležet co zrovna se těží), ale ve většině případů se přetaktovávájí hodně paměti, kdy propustnost VRAM je důležitá pro výpočty. IMHO hraní je pro kartu mnohem větší záhul, protože tam naopak je potřeba zvýšit frekvenci jádra co nejvíc, což hodně zvyšuje spotřebu a teplotu karty.

Tak to je jasný, na druhou stranu, že by ta těžba na kartách byla nějak zničující pro HW se taky říct nedá, co jsem zkoušel tak spotřeba poloviční a teploty kolem 50°C na jádře, jediný co smažilo byly paměti, ty ale vydrží hodně a kolikrát nejsou ani chlazené (kontakt s pasivem).
Jinak jsem primárně hráč a odešla mi spousta karet, např. vypálil se mosfet nebo se vyskytly artefakty, ale s reklamacemi jsem nikdy problém neměl, radši už beru vyšší edice karet, který by měli mi kvalitnější součástky a naddimenzované chlazení.

artefakty jsou prave vadny obsah teplem poskozene vram / gdram ci jak se ji rika.

ze to ale tazatelovi rovnou spadne do cerne obrazovky nebo se hra vubec nespusti, to je divne.
ale ja hry nehraju, me to zajima jen z provozniho hlediska.