Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5GHz wifi výpadky pingu

Ahoj,
pojdme vyřešit záhadu jménem 5GHz připojení PC přes https://www.alza.cz/tp-link-archer-t2u-plus-d5616473.htm?o=1
má výpadky, přes 3GHz jede stabilně
wifi router https://www.alza.cz/tp-link-archer-c6-re305-router-extender-d6657106.htm?o=2

Začalo dělat po nainstalování W10 za W7 (dělal jsem i upgrade procesoru).
Deska je https://www.czc.cz/gigabyte-ga-b75m-d2v-intel-b75/121619/produkt
Je jedno do jakého USB adapteré zapíchnu
Adapter mam asi už 3. Problém bude na 98% v PC, ostatní notasy v domacnosti problem nemaj

Čímy byste začali? Okna jsou přeinstalovany včetně aktualizace ovladačů.

https://i.imgur.com/onD7vbZ.png
https://i.imgur.com/bxQ3bEY.png

Díky
S.

začal bych tím, že bych stolák v bytě (nejspíš panelák se sousedy a jeich rušícími sítěmi) nepřipojoval přes wifi.
5ghz je sice volnější pásmo, ale zase má kvůli útlumu o něco horší dosah.
předpokládám, že signál jde k tobě co nejpříměji, přes co nejméně zdí, že neprochází šikmo přes stěny. 98% lidí nenapadne sem dát orientační plánek (z malování nebo v ascii-art)
taky množství usb testuješ zbytečně: zastrčený usb adaptér nemůže mít příjem stíněný kovovým casem pc, ani kolem něj nemůžou viset zadní plandající kabely, které se taky chovají jako stínění.
kvůli sousedům je dobré vidět, jak je ve vzduchy zarušeni. to ti neřekne ping, ale nějaký grafický network scanner.

ale jak říkám: stolák na wifi nepatří, to si nech do sádrokartónové kanceláře.

Problém bych viděl rušením od skříně, ale na 100% to tvrdit nemůžu. To může někdo znalejší. Brtník, Fleq atd.
Buď bych koupil něco normálního, nebo levněji to řešil nějakým USB prodloužením, které umístíš na vhodné místo bez extrémní možnosti rušení EM, takže mimo veškerou elektroniku.
elektronika-kabely-a-redukce-usb-prodluzovaci_c5953.html

Jinak zlaté pravidlo je, že kabel je kabel a je to nesrovnatelně kvalitnější a stabilnější, pokud máš dobrý signál na příjmu.

Wifi je alchymia a ty bohuzial nemas vhodny nastroj na debugovanie linky.
Problem moze byt hocikde.
- spojenei len cez ac, uz som zazil ze ked bolo povolene len ac spoj sa spraval nestabilne v nahodnych intervaloch
- rozsirenie kanalov...pred par dnami som musel nastavovat domaci MT z XX rozsirenia na eC/Ce, pretoze jeden nb a jeden telefon v domacnosti mali s takymto sirenim signalu problem pri prekazke...pri priamej viditelnosti nie. Zaujimave, ze dalsie 3 mobily v rodine s tym problem nemali. Jednalo sa o 2.4GHz.
- odpojenie usb zrutov....vcera som meral na android krabicke u klienta rychlost do 10Mb/s so skakjucim pingom. Po odpojeni usb disku som ameral 50Mb/s so stabilnym pingom/
- a pod.

Ako som povedal dovodov moze byt milion, ale na C6 sa neda nic debugovat.