Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po resetu routeru Wi-Fi bez internetu

Zdravím vás, resetoval jsem Wi-Fi Archer 6 zezadu tlačítkem kvůli změně jména Wi-Fi, chtěl jsem to znovu nastavit (ano geniální napad ). Nicméně po Quick Setupu na stránkách TP link ukazuje Wi-Fi - bez internetu. Na routeru se mi jde připojit, ale internetové připojení nefunguje. Internet před resetem bez problemu šel. Pokud mate někdo nějaký napad jak to vyřešit, budu vděčný. Děkuji předem 🙂

Podívej se do smlouvy a nastav podle toho. Pokud nebudeš vědět co a jak, tak nezbývá nic jiného než si k tomu někoho znalejšího zavolat, v nejhorším případě zavolat proviederovi. Nebude sice dvakrát nadšený, ale jsou to jeho peníze.

Každý, ktorý má trochu logického uvažovania, pred takýmto krokom si zaznačí všetky prípadne nastavenia a údaje (aj na papier), aby potom mohol prípadne zariadenie znova nastaviť. Ty si to neurobil.
QuickSetup ti WiFi nenastaví - je to automatické nastavenie pripojenia od routeru k ISP - aby si sa ihneď k nemu (a teda k internetu) pripojil. WiFi svojej vlastnej siete (doma) si však musíš nastavovať SÁM! ISP sa ti do toho nebude montovať. A práve na to máš aj poznámky s posledného (funkčného) nastavenia a v novom by si akurát zmenil SSID.

No jo, aslespoň má ponaučení pro příště. Přitom stačí taková maličkost jako PrintScreen :-) Nebo záloha nastavení do souboru.
Ber to ale pozitivně. Pro příště už tazatel bude vědět a má zase o jednu zkušenost navíc. No, snad mu to brzy pofrčí.

Údaje pro připojení bys měl mít uvedené ve smlouvě s providerem. Tu nemáš?

Toto nie je pravidlom. Treba si pred resetom údaje zapísať(screen, txt, papier...). Ak nemá potrebné údaje tak jediná rozumná voľba je kontaktovať ISP. Hlavne mi ale uchádza pointa prečo resetovať router za účelom zmeny názvu pre Wi-Fi. Už len tento fakt nabáda k tomu že je kontaktovať ISP nutnosťou.

si myslim, ze heslo do administrace zapomnel a proto ten reset.
cili router ma ted na vstupu dhcp a ten se nechyta.
pak zbyva moznost, ze mel svou pevnou adresu ve smlouve, jenze od te doby tazatel nereaguje.
(nema poznacene prihlasovaci udaje, nevi kde ma smlouvu a resi to v patek odpoledne)

Děkuji za rady. Máte ve všem pravdu. Jednalo se o změnu Wi-Fi po stěhování, tudíž nemám smlouvu ani heslo od routeru. Ano jsem vocas, ze jsem si nepoznačil poslední nastavení. Nezbývá mi než počkat do pondělí a pak to řešit s poskytovatelem. Pro dnešek jsem absenci internetu vyřešil basičkou piva 😀 Ale každopádně díky za rady!