Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pingující internet - co s tím

Ahoj,

nastěhoval jsem se do bytu, kde je 100 mb/s (tuším).

Na steamu jsem schopnej stahovat klidně 9 MB/s, upload je taky výbornej. Nebo aspoň pro moje potřeby dostačující.

Jenže je tu problém - ten internet chvilema skáče na ping 120, někdy na 200, někdy na 1000, klidně i několikrát za minutu, je strašně nestabilní. A to jak na wifi, tak na kabelu.

Kdekoliv jinde mám zapamatovanou síť na notebooku a otevřu notebook, okamžitě mě to připojí. V tomto bytě mě to připojí samo až třeba po 20 sekundách (což není problém, spíš dokresluju, co to přesně pokaždé dělá).

Nájemce tedy na místo vyslal svýho „ajťáka”. Ajťák zapl speedtest.net - ping 9, stahovani 60, upload 40 a nazdar....

Problém je, že speedtest prostě nemá graf, co by ukazoval, jak to skáče... skáče mi to na notebooku, na telefonu, skáče to permanentně... navíc ten internet několikrát za den celkově spadne... Když s tím samým notebookem jsem týden v jiným bytě - žádnej takovej problém není.

„Ajťákovi” jsem ukázal stránku: https://ping.canbeuseful.com/en#ping - tam je vidět, jak internet nestabilně skáče... on ale říkal, že se nikdy s podobným problémem nesetkal... a firma ho najímá jen na to, když někomu nefunguje router, nebo něco podobnýho a tyhle věci neřeší a moc jim nerozumí...

Kontaktoval pak tedy poskytovatele, ten mu prý řekl, že tam byl starej firmware a cosi změnil... ale ten net je furt stejně nestabilní.

Ví někdo, čím to je? Dá se to nějak řešit, nebo zkrátka jen změnit poskytovatele (kterýho má nějak hromadně pro celou budovu domluvenej nájemce)?

Díky!

P.S. momentálně se v tom bytě nenacházím, ale budu tam zítra, takže pokud by měl někdo radu/doplňující otázku, na kterou je potřeba něco otestovat, zítra to budu moct udělat.

až půjdeš kolem toho routeru, opiš si ze štítku typ.
ale jestli se k němu připojuješ wifim přes 3 zdi, to se může majitel furt vymlouvat a poskytovateli to navíc bude úplně jedno. ty bys potřeboval zapojit kabel, jestli problém pokračuje taky, nebo aspoň wifi ve stejné místnosti bez zdi.

problém může být i v nedomluvě špatného firmware a nenastaveného wifirouteru s ovladačem tvé wifikarty:
- router nemá vysílat na nejzarušenějším kanálu, který má 6 sousedů kolem = kontrola přes inssider,
- má mít pevně nastavený způsob zabezpečení (typicky wpa2+aes), jinak si tupější ovladač třeba tvé wifikarty může co chvíli znovu zkoušet vyjednávat parametry.
- do "napevno" patří i nastavení šířky pásma, kvůli panelákovému rušení je lepší preferovat stabilitu před teoretickou rychlostí, dal bych bandwidth 20mhz.

když tu padlo slovo ovladač, za jeho update nic nedáš - raději přímo od výrobce ntb.

Ahoj,

nevím, jestli jsem se vyjádřil jasně.

Já když jsem na návštěvě u rodičů, nebo když jsem v práci - na tom samém notebooku - internet čistý, bezproblémový, nic... volám na discordu někdy třeba 5 hodin v kuse a nic, ani malej lag - vůbec nic.

Když volám na tomto internetu (pominu-li, že asi 10x za den padne kompletně a padnou i všechny ostatní wi-fi sousedů), tak uprostřed vět to laguje, seká se, přerušují se slova... Proto jsem šel na stránku, co měří průběžně pingy... a ty výskoky přesně odpovídají tomu, jak se ta slova přerušují...

Takže - a možná jsem to hloupě pochopil - ale proč bych měl updatovat ovladač na notebooku, který mi na všech připojeních kromě jednoho funguje dobře?

Neskutečně mě vytočily komentáře někoho, že řekne "ajťák vie", když nevie... To mě vždycky tady na stránce vytočí "rady" někoho, kdo je kompletně mimo. Já když věcem nerozumím, tak držím hubu. Už jsem kompletně vytriggerovanej tím internetem, protože potřebuju stabilní připojení k práci a musím se každej den modlit, aby mi to nevypadlo.

K routeru se připojuju na 2 metry daleko (bez zdi, koukám teď přímo na něj), můžu se k němu připojit i přes kabel a je to to samý.

skoda ze typ routeru zustava tajny.
rikas ze stejne nahodne jde i drat, pole napadu se zuzilo, ale treba by nekoho neco napadlo.
neni nejaky prehistoricky tl-wr741?

kdyz tak cestujes s tema notebukama, mozna budes mit ve skrini plonkovni normalni router.
neda se domluvit s pronajimatelem, ze by sis ho tam zapojil (jestli je to mozne)?

Ajťák vie ako sa meria ping, preto mu ukázalo 9. Ono totiž nie je vôbec jedno kam sa pinguje. Relevantný výsledok sa diahne vtedy, ak sa pinguje len v rámci siete poskytovateľa. Všetko za ním nemá poskytovateľ ako napraviť, pretože iné siete na internete, napríklad tie v amerike mu nepatria.

Aha, takže když mi všechny aplikace ukazujou vysoký pingy, online hovory se přerušujou upřostřed vět několikrát za minutu, což přesně odpovídá tomu, co ukazuje i ta online stránka, tak je to jen náhoda. Jestli to tedy správně chápu.
Ty v sekci komentářů nemáš co dělat...

Ty problémy fungujou tak, že jsem třeba na discordu, nebo volám na whats app/messengeru a přerušuje se to uprostřed hovorů... proto jsem to pak otestoval na te "nake strance"...

To není tak, že bych si vymyslel problem... Můžu ti normálně i pustit audio, což jsem pustil i jemu z hovorů...