Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Synchronizace složek mezi dvěma synology nas servery

Ahoj, mám dva NAS servery, každý v jiném místě bydliště, obě připojení mají svojí IP a můžu si i nastavovat porty. Potřebuji nastavit synchronizaci (to jestli obousměrnou nebo jednosměrnou si ještě rozmyslím) Složky na druhý server (složka s obrázky). Potřebuji to ale jako jednoduché kopírování, ne žádné tvoření dalších pomocných souborů, historii složek a podobně.

Už hodinu se šťourám v obou serverech ale nenašel jsem vhodné řešení - rsync vypadal nadějně ale nenašel jsem možnost přesně nastavit umístění cílové složky a myslím že taky tvořil nějaké pomocné složky.

Můžete mi poradit jak to udělat? Stačí aby se to synchronizovalo jedno za čas, třeba za den.

Mám Synology ds218 a ds 220+
Když na synology 220 dám do složky photos/ novou složku například Dovolená 2022, a do ní fotky, tak potřebuji, aby na vzdáleném ds218 se ve složce Volume_1/neco/foto/ vytvořila při synchronizaci složka Dovolená 2022 a do ní se nasypaly ty fotky.

Díky moc za radu!

RSYNC funguje spolehlivě. Na cílovém NAS je RSYNC server, kde máš nastaven RSYNC target - cíl, (může jich být několik), který nastavíš do své /neco/foto/
Na zdrojovém pak vybereš RSYNC target a zdrojovou složku.

Pak si naplánuješ, jak často se má synchronizovat, podle mne stačí 1x týdně.

Jinak na 2x Synology by to šlo přes ten jejich backup systém.