Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení cpu

Dobrý večer. Současný pc jsem si pořídil před třemi lety na večerní hraní a na lehké pracování v ( excelu, wordu a podobně). Jsem fanoušek náročných her, jako je například serie Assassin's Creed. Tenhle typ her je hrozně náročný na cpu. Bohužel čas letí a tak mám problém s fps. Přemýšlel jsem, že bych mohl investovat do nového cpu. Měl bych na vás prosbu, chtěl bych poradit, jaký cpu bych si měl poskytnout. Děkuji.

moje komponenty:

procesor AMD Ryzen 5 2600
GPU Nvidia RTX 2070
SSD Kingston SA400S37960G 960GB
HDD WD Blue 1TB
RAM HyperX Fury 2666 C16 2x8GB
MBD Gigabyte B450M DS3H

Aký máš stanovený cenový strop? Je tiež dosť podstatné či chceš meniť len CPU alebo aj niečo ďalšie. V závislosti od cenového stropu a výkonu ktorý požaduješ môže byť vhodnejšie ísť do výmeny viacerých komponentov.

Nic proti upgradu pocitace, proc by ne, ale tve presvedceni, ze mas nedostatecny procesor, nesdilim.

Pokud se podivas na benchmarky, srovnani a testy, tak AC Valhalla ma v testu GPU na RTX 2070 neco okolo 60 FPS a v testu CPU na Ryzenu 2600 neco okolo 70 FPS na 1920x1080 na Ultra. Takze se zda, ze mas sestavu vyvazenou dobre. Co jsem cetl, hra "vyzaduje" SSD a uprimne Kingston A400, ktere mas, je snad nejpomalejsi SSD vubec. Neni problem v nem? Pripadne bych se zameril na to, co ti na PC bezi zbytecne a vytezuje procesor, ktery pak nema dostatek vykonu, ktery by mel mit, na hru. Co antivirus, nemas nahodou nejaky nenazrany?

Tvoja konfigurácia je dosť nevyvážená. RTX2070 je už pomerne slušne výkonná grafika a ostatné komponenty sú o triedu nižšie. Úplne najlacnejšia MB, RAM, SSD a dúfam že nemáš nejaký EUROCASE zdroj. Ten CPU je ešte pomerne dobrý aj na dnešnú dobu. Ak chceš vylepšiť len CPU tak máš 3 možnosti 5600X/5700X/5800X aký výkon za danú cenu dostaneš si pozri v benchmarku. Neoplatí sa to...

Po upgradu biosu (se starým cpu) deska zvládne 5800x nebo 5800x3dx to by z mojeho pohledu smysl mělo. 5600bych nebral. Dál by 5procent výkonu mohla přidat výměna pamětí z 2666 na 3600cl16.
https://www.youtube.com/watch?v=kP9F0h7qP_g
https://www.alza.cz/kingston-fury-16gb-kit-ddr4-3600mhz-cl16-renegade-black-d6633361.htm?o=11

Jak se to projeví v těch tvých hrál si neroufnu odhadnout. Zkus se podívat na youtube jestli to někdo nezkoušel a rozhodnout se sám. Musíš vzít v úvahu na čem je to testované, třeba tady 3070
https://www.youtube.com/watch?v=qRbW3WW_YMc je relativně blízko tvojí 2070, když to bude někdo testovat na 3080ti tak výsledky ti moc neřeknou. Hledej:-)
https://www.youtube.com/watch?v=MV-9f5zPsxA

Po prodeji 2600 bych koupil nvme SSD https://www.alza.cz/wd-blue-sn570-1tb-d6800322.htm

Já bych do toho šel, budeš vědět, že podvozek máš na max možným. A dál budeš potřebovat grafiku, to bych šetřil na další generaci.