Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Server po výmene disku nezobrazuje ostatné disky

Zdravím,

Jedná sa o server HPE ProLiant DL380p Gen8 Server CPU: Intel Xeon E5-2660 v2
RAM: 192GB

Nedávno jeden disk hlásil poruchu a podľa servisného manuálu od HP, sa jednalo o chybný disk. Objednal som totožný disk a vymenil. (rozdiel len v modeli, pôvodný HGST a novy je HP ostatne parametre rovnaké)

Po výmene začala blikať červená kontrolka foto

V správcovi diskov bolo, že disk 1 je nepřiřazeno. Dal som reštart serveru a disk 1 už nezobrazuje... Boli tam dáta... Dajú sa zachrániť?
Takto to vyzeralo pred výmenou HDD (ten chybný tam už nebol) foto

V serveri je:
2x250 SSD
8x900GB HDD SAS 10 000rpm foto

Správca zariadení: foto

Ďakujem všetkým za pomoc!

Oprava odpovede, adaptér neodišiel ako som vyšiel z toho prvého v slote 0, tak mi ponuklo aj v slote 5. kde už bolo zobrazene aj 3,60TB ako failed... pri starte sa ma to pýtalo ci chcem pokracovat logical drive disabled alebo accept data loss and to re-enale logical drive.... Tak neviem čo urobit. ide mi o záchranu dát.

Ak uz robis samoadmina tak prosim aspon studuj lebo mi to pride tak, ze si vcera videl server po 1x a dnes uz na nom opravujes vadne pole.
Ak ti odide disk z pola nestaci len pridat dalsi disk a cakat, ze sa to samo opravi.
Musis spravit rebuild pola v pripade tvojho HP by to malo byt vojdenim do ovladacieho rozhrania radica pri restarte a asi aj ce ilo(to som si isty neni, mam vacisnou vsade Dell).
Ja si viem pozriet pole aj z OS, ale pouzivam na HP linuxy, takze neviem co presne by slo na Windowsoch ak tam mas taky OS. Ale urcite nieco funkcne bude.
Samozrejme predpokladam, ze na servri mate nejaky hw radic a nie len nejaky fake raid...v tom pripade to robis priamo cez OS, pripadne utilitou na fake raid.