Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Link se rozbije při přihlášení přes jiného uživatele

Dobrý den,

Pokud jako uživatel user_1 vytvořím link na složku ve svém domácím adresáři (home directory) a tento link přesunu do domácího adresáře uživatele user_2, tak funguje, tak jak má, tedy mě dostane do složky, na kterou je adresován. Jenže, pokud se přihlásím pod uživatelem user_2, tak link hlásí, že je rozbitý a že takovýto adresář neexistuje.

Adresa linku je absolutní, tedy nebere v úvahu ani aktuální složku, ani domácí složku (home folder) (vypadá asi takto: /home/user_1/Shared_folder).

Úplně totožný link, jsem schopný vytvořit zadáním stejné absolutní adresy i, když jsem přihlášený na uživatele user_2, ale, přestože se vytvoří a nenahlásí chybu, že takovýto adresář neexistuje, (jak to dělá normálně, pokud zadám neexistující adresář,) tak je okamžitě rozbitý a nelze použít.

Jak by se toto dalo vyřešit? Chci docílit toho, abych měl jednu složku, do které budou mít přístup oba uživatelé.

Byla by možnost třeba umístit sdílenou složku někam mimo domácí adresář a dát oboum uživatelům link? Pokud ano, kam je vhodné ji umístit?

Operační systém je Fedora 36.

No, samotná sdílená složka by měla mít povolené uplně všechno od kohokoli. Taky mě napadlo, že to bude přístupovými právy právě domácí složky, ale podle tutoriálů na internetu by to mělo jít i takto.

Kam jinam by třeba bylo vhodné umístit takovouto sdílenou složku?

Chceš složku, kam budou mít přístup oba uživatelé? Nejlépe je udělat skupinu uživatelů těch dvou a u složky, kam je chceš pustit, zadej v právech přístup pro zápis i čtení pro ono skupinu uživatelů. Pak můžeš dělat linky oboum uživatelům na onu složku. Vše jde naklikat z Dolphinu, Nautiluse nebo Krusadera. Skupinu uživatelů jak udělat neporadím, nevím jaké prostředí používáš. V Plasmě je to KUser (nutno doinstalovat).