Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sekání streamů

Dobrý den. Stolní pc, sice starší, snad 5-6 let, ale stále funkční. Moc tomu nerozumím, to se předem omlouvám, pokud se na něco " blbě " zeptám. Procesor Intel(R) Core(TM) i5 CPU 650 @ 3.2 GHz. GPU Geforce 210. Operační systém Windows 10 Pro. Verze ovladače grafické karty 342.01 (NVIDIA). To jsou údaje, co jsem opsal z "NVIDIA GeForce Experience".
Sekají se mi streamy/videa. Po restartu pc jedou celkem v pohodě, jak kdy. Někdy 1 hodinu, jindy i 3-4 hodiny. Postupně sekají víc, až nejdou natáhnout vůbec a musím opět restartovat. Nedávno jsem reinstaloval ovladač a tenhle, 342.01 je údajně nejnovější. K pc mám ale zapnuty 2 monitory, stream/video většinou spuštěno jen jedno. Před lety mi to nedělalo. Co mám prosím, ještě udělat ? Krom toho, že vyhodit ten šrot z okna a koupit nový ? Vypnul jsem blokování reklamy - nepomohlo. Nevím, jak ještě něco další " vyčistit" . Vymazání cookies taky nepomáhá.
Děkuji.

Dekuji za odpoved. Avast nepouzivam. AVG se mi moc odinstalovat nechce. To jako budu "uplne bez ochrany" ? Nechci si nalhavat, ze jakykoliv antivirovy program nejak skutecne chrani, ale co kdyby :-) ?
Pouzivam Google Chrome. Zkousel jsem Firefox Mozilla. Tam to dela to same.
Ale ted, asi po hodine sekani se mi streamy rojzeli (nevim, na jak dlouho), ale pro zmenu, nesel mi chvili zvuk. Musel jsem jit do nastaveni a "zapnout rucne". Ty spravna sluchatka. Tady taky to mam komplikovane, ze mam bluetooth sluchatka, ale pc neumi bluetooth, tak musim pouzit "dongle"...

Tak ted se mi to "konecne" :-) seklo, a co tam bylo (asi) "kriticke", chvili vyuziti Disk 97 % a nejvyssi cisla (tam jsou tusim MB, nebo tak nejak) u toho AVG. Tak asi to skutecne zkusim odinstalovat. Dekuji. Po odnistalovani (a ze by to snad, diky Bohu, uz nesekalo) dam vedet. Ale asi par dnu budu testovat.

Tak odinstaloval jsem AVG. Nepomohlo.
Seka stale. Vzdy vydrzi 1-2 hodiny po restartu, nekdy seka i hned po restartu. Fakt uz nevim. Ty procesy , co tam ukazuje %, tomu vubec nerozumim, kolik je malo, nebo moc, pro danou "slozku"... atd.

Tak jsem to (dle toho navodu, jeste jednou dekuji) nasel, ale zda se, ze je to vypnuto.
"V pripade dostupnosti pouzit hardwarovou akceleraci", je to "vlevo", kdyz posunu "vpravo", tak to zmodra a chce restart.
Takze asi ani tady nic.
Vidim tam nejake "proxy". To jsem (ale snad uz pred rokem) z nejakeho duvodu (uz nevim jakeho) prenastavoval.

Tam ( v nastaveni proxy?) asi nic ?

Omlouvam se, ale vubec tomu nerozumim, na co to "proxy" slouzi. Ano, vim, mel bych studovat, "googlit", atd.
Ale podotykam, ze jsem to prenastavoval, z nejakeho duvodu (jiz asi pred 1-2 lety) davno a je mozne, ze tohle muze zacit blokovat/sekat videa/streamy az po tak dlohe dobe ?
Jak prosim navratit to proxy do "puvodniho" stavu ? Dekuji.

Zkus ho dezaktivovat pres Powershell (spustit jako spravce) :

set-itemproperty 'HKCU:\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings' -name ProxyEnable -value 0

je mozne, ze tohle muze zacit blokovat/sekat videa/streamy

Ano, u pripojeni proxy se to neda vyloucit.

PS: Mozna AntiMalware kontrola by mohla byt namiste.

U toho sekani (zamrzani) videi, streamu...mohlo by, prosim, pomoct neco z tohoto ?

1) Defragmentace disku (asi C ) . Nikdy jsem to nedelal, ani nevim, jestli to muze mit nejaky souvis (s tim sekanim).

2) Reinstalace Windows 10.

Do uplne te "kompletni" bych se asi nepoustel, to bych jiste nerozchodil...

Ale kdysi davno jsem delal (neco jako) opravu, snad neco jako castecna reinstalace s tim, ze se nekde neco jen spusti (trvalo to snad nekolik hodin)

a pc to ma ulozeno (ten opravny program). Nevadi mi, kdybych o nejaka dat prisel, nemam v pc nic podstatne, ale "print screenu" tam mam hodne,

nic z toho ale nejak moc nebudu postradat, pokud se to vymaze.

Omlouvam se, ze se (asi) dost hloupe ptam, ale jsem uplnej laik/amater. Dekuji.

Zaplnenost C disku mam 55 %. Je to asi dost ? Kdyz je jen 45 % volne ? Muze to mit vliv na to sekani ?

zaplnění dísků nemá na rychlost vliv. (pokud není extrémní, což nemáš)

mrchosoftí nástroj stahovaný v rámci aktualizací byl mrt.exe, nevím jestli ještě existuje.

z některých programů, jejichž výpisy ti nejsou jasné, jdou pořídit screeny nebo umí uložit výpis. screen by měl mít hlavu a patu - sloupce tak široké, ať v nich jde něco přečíst.
ale už jsi to asi pořešil nějakým antimalwarem.

Dekuji, ale nic jsem neporesil. Stahl jsem si ten Eset na jedno pouziti. ten zadny virus nenasel, jen neco , mene skodlive , a udajne to odstranil. Nekdy , po restartu, slape vyborne, hodinu/dve, pak zacne postupne sekat az nenatahuje vubec videa/streamy. Opet restart, pripadne promazani cookies + mezipameti. A tak dal a dal. Asi po nedeli zajdu za pc servisakem/prodejcem (chodim k nemu uz 12 let), necham si udelat novou sestavu a tohle mu dam na posouzeni, jestli to ma smysl polecit/opravit. Ale stejne vam vsem dekuji. Snaha byla, no...

Po restartu dnes:

2 hodiny jede jak "svycarske hodinky".
Pak zacne sekat az nenatahuje streamy/videa vubec (jen se 'toci kolecko").

Takhle to delalo asi 1 hodinu a ted se to opet (samo od sebe) rozjelo (no, slapalo asi 10 minut, uz zase nic nenatahnu).

Opravdu nikdo nevi, cim to muze byt ? Dekuji.

dekuji, tak ten eset nasel 7 nejakych veci, co vyhodnotil jako ne hrozby, ale ze muzou zpomalovat, nebo tak nejak; udajne to odstranil; kontrola disku: stav dobry, teplota 40 stupnu...a co se tyce tech %, co bycn videl u tech procesu, bohuzel to neumim vyhodnotit; jak mam vedet, co je moc a co je v norme ? dekuji

Existuje nejake "buffering", ukladani do mezipameti.

Ted se mi stava, ze jakoby ma snahu natahnot ten stream, ale "posune"se jakoby jen o 1 - sekundy a pak se sekne. Nemuze byt problem s tim ukladanim do mezipameti ? Je, prosim, nejaky navod, jak to opravit ? Dekuji.