Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem klávesnice se "odpojuje"

Zdravim, mam klávesnici Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 a letos na Vánoce ji budu mít rok...
je připojena přes USB 2.0 a někdy se prostě stane, že zazní zvuk jako při vypojení a následném zapojení USB zařízení.
A klávesnice najednou nefunguje, musim ji vypojit a zase zapojit.
Začalo to asi před týdnem vždy tak jednou denně, ale dnes už to bylo podruhé....
díky za rady

Do kterého USB ji máš připojenou? Vzadu na desce? Nebo třeba nějaký USB hub? Doufám, že mezi klávesnicí a PC není prodlužovačka?

Možná bys mohl zkusit klávesnici připojit přes redukci na PS/2, pokud to podporuje...

Skus USB port na zadnej strane PC a priamo, skus aj vedlajsie porty. Ale tak ako to popisujes skor by som povedal ze bud ma ta klavesnica natrhnuty dratik v kabli alebo je mozne ze mas pripojene do USB moc vela veci napr. cez pasivny hub alebo vo vedlajsich USB portoch a prekracuje to povolene zatazenie napajania USB (500mA, niektore dosky to obmedzenie mozno maju pre dvojice USB portov, neviem zhlavy).

Zkus ještě toto:
Tento počítač
Spravovat
Správce zařízení
----
Najdi si
Řadiče USB
Řadič USB k tvé klávce (to určíš vlastnosti/napájení)
A na kartě Řízení spotřeby ji dej nevypínat.
---
Toto by mělo řešit situaci, kdy systém z důvodu šetření energie ti klávku vypne.

Ve správci zařízení (pokud se ti klávka už vypla) stačí vyhledat změnu HW - klávka znova najede.

tohle jsem udělal, ale vim jestli je to tim, ale klávesnice je teď skoro nepoužitelná.
za odpoledne přestala zase fungovat, ale teď už to dělá stále. Vypojim, zapojim a za vteřinu buď si začne dělat co chce anebo se vypne. To začne si dělat co chce - dokonce mi při psaní tohoto příspěvku, po té co jsem minimalizoval okno, spustila soubory na ploše....
ikdyž ji teď nemam připojenou, občas se ozve zvuk odpojení

Tak ked nemas pripojenu klavesnicu a ozyvaju sa ti zvuky, tak problem mozno ani nesposobuje klavesnica ale nieco ine (asi v USB ked to killovalo aj klavesnicu) Skus poodpajat aj ine veci z USB.
Ak to sposobovala klavesnica tak mas asi natrhnuty kabel. P.S. Je aj mozne ze blbne doska, skus to pod live linuxom aby sa vylucil vplyv Win/virov/ovladacov vo Win

tak dnes jsem si potvrdil, že to neni klávesnicí, připojil jsem ji do notebooku a fungovala jak má.
A zároveň se zase ozývaly ty zvuky, ale částečně se mi ulevilo, že to není klávesnicí...
Teď tu mam připojenou klávesnici asi 8 let starou přes PS/2 a zejtra otevřu komp a něco s tim zkusim udělat 8-)

Takže teď zase téměř měsíc fungovala klávesnice bez problému a zase dnes ten samý problem.
Odpojil jsem ji, zase jsem tam dal tu starou a 2x za odpoledne se zničeho nic ozval zvuk jako když USB zařízení vypojíte ]:(
Když se ozve tento zvuk, tak např. s myší to nic neudělá...