Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAID0 problem skonfiguraciou

pouzival som Debian ale musim prejst na win z dovodu software ktory potrebujem a nieje alternativa pod linux a nefunguje ani cez wine problem je ze mam 8x500gb a ked pustim raid cez dosku tak max velkost ktoru mi da je 2tb namiesto 4tb cez Debian to problem nebol cez software raid a uz som pozrel vela navodou ako to skonvertovat na dynamic disk aj s gpt a ufi ale mi to proste nejde ked nastavim cez win install cez diskpart stripe tak problem je ze nemozem instalovat na dynamic disk a uz so z toho sedivy najde sa niekto kto mi bude vediet poradit ako nastavit raid0 a potom na tento jeden cca 4tb nainstalovat win ? Dik

V prvom rade je to blbost mat raid 0 z z 8 diskov, ale to uz si pocul.
V druhom rade nauc sa pisat ako clovek, strasne zle sa to cita.
V tretom rade by bolo dobre napisat ako Windows chces pouzit napriklad.

Ja pri takomto pocte by som siel do raid5, rychlost ti zostane a odolnost voci porucham milionkrat vyssia.
Teoreticky by si nemusel ani disky davat do gpt podla mna, ale pre istotu by som to urobil so vsetkymi.
Teoreticky by tvoj problem vyriesil Intel Rapid Storage Technology, ale mas tam AMD, takze smola.
Mozne riesenia je zostat na Linuxe a Windows si tam virtualizovat.
Uplne najlepsie riesenie je pouzit SSD, to ten tvoj dedusko snad zvladne a urcite sa nebudes stazovat na rychlost.
Windows raid je zlo.
Prestuduj si.
https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/hardware/design/dn640535(v=vs.85)