Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde se připojit k rozhraní routeru

Dobrý den, máme router tenda, který jsme restartovali do továrního nastavení (přidržení tlačítka reset), potřebuji se připojit na konfigurační rozhraní routeru, které má být 192.168.0.1,abych router nastavila, ale píše mi to Tento web není dostupný, jak se mám dostat do nastavení routeru? Internet přes kabel na PC jede, wifi samozřejmě není, protože není nastaveno.
Díky.

Našlo mi to toto:
Microsoft Windows [Version 10.0.19043.1766]
(c) Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\vaclav>ipconfig

Windows IP Configuration

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . : starnet.cz
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2a02:768:ed00:85b:0:ffff:a6d:523d
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::d155:81f:893e:cd85%4
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.109.82.61
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.224
Default Gateway . . . . . . . . . : fe80::9e69:b4ff:fe61:adbb%4

C:\Users\vaclav>

- vytáhnout všechny lan kabely z tendy
- vytáhnout napájení, pak podržet reset (buď to má tlačítko, nebo díru na mikrotužku)
- vrátit napájecí kabel a ještě 10s držet reset (3 rukama v pohodě)
- nechat rozběhnout, pak připojit jediný lan kabel k pc a po chvíli zkontrolovat výpis "ipconfig", že je brána/gateway očekávaných "192.168.x.x"

po resetu bude potřeba nastavit svou wifi a taky wan stranu (internet) podle poskytovatele.
- buď se internet chytí hned, čili používá na vstupu dhcp.
- nebo bývá nastavení wan adres ve smlouvě.

jinak tendy jsou šmejdy, které rády chcípají.
náhrada pro větší domácnost: tplink ax20 ... wifi 6
levná starší náhrada: tplink archer c6 ... wifi ac
náhrada pro 1 uživatele: tplink wr844 ... wifi n, jen 100mbit