Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomalení chodu počítače

Zdravím, mám menší problém s PC a to především v jeho rychlosti. Před 14 dny PC fungoval bez problému, musel jsem odjet zhruba na týden pryč a jakmile jsem se vrátil tak se počítač začal sekat, ne úplně ale jakoby jeho výkon klesl např. při otevírání prohlížeče, programu, vše trvá déle. Nechal jsem přeinstalovat všechny drivery, vyčistil ho od prachu, ale stále je prostě pomalejší, je dost možné že bude potřebovat nějakou tu výměnu. Především procesor, vždy když zapnu nějaký program, hru či prohlížeč tak jeho využití stoupne na 100%. Dělá mi to starosti, jelikož potřebuji pracovat na něm a je to dosti otravné. Přikládám info k HW:
MB: Msi z97 pc mate
CPU: Intel core i5 4460
GPU: Radeon RX 570 Series
SSD: Adata SP900

Proč to s tím nemá nic společného Win.7 mám PC staré 11 roků vše původní a jede v pohodě. Spíš bych to viděl na nepořádek v tom tvém PC. Určitě spoustu nepotřebných programu+Antivirus a věcí po spuštění které nejsou běžně vidět,ale třeba Revo Uninstaller je vidí a dají se vypnout atd.

Úplně první, při čtení dotazu mě napadlo, že by to mohl dělat antivir. A u této odpovědi mě to "napadlo ještě víc".
Koukl bych se do jeho nastavení. Je to úplně, jako kdyby byl nastaven tak, že imrvére důkladně kontroluje vše, než to pustí k užívání. Třeba i věci (soubory hry), co kontroloval před minutou.
Zkusit, jestli to je antivirem, se dá zjistit tak, že se na chvíli vypne a spustí se ta hra, co se seká. Tohle bych zkusil jako první věc a pokud by to jelo, jako před, zkoumal bych to nastavení.
Mohlo by to být třeba i aktualizací.