Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční PC - vůbec nenaběhne

Dobrý den

Rád bych požádal o radu, protože stávající situace mi ubírá mnoho sil.

Hned na začátku bych rád uvedl jednotlivé komponenty mého PC

Procesor: Intel Dual 2 Core E 8400
Základní deska : Gigabyte EP35-DS4 rev. 2.1
Grafická karta : Gigabyte 8800 GTS 512 RAM 256-bit
Paměti : Kingston 2GB (2x1GB) 4-4-4-12
Zdroj : Fortron 500W Blue Storm II
HDD : Seagate Barracuda 7200.10 3.5" 250GB ST3250410AS
DVD mechanika : Samsung

Koupil jsem si tedy víše uvedené komponenty a spustil PC.
PC fungoval, ale v některých hrách docházelo ke kolapsu.
Na monitoru se mi objevovali různé čtverce a podobně.

Reklamoval jsem tedy grafickou kartu.

Za týden jsem dostal novou GK.

Zapojil jsem ji a od té doby mi nejde PC (no signal na monitoru).
Avšak od té stejné doby se mi netočí větráček na chladiči procesoru.

Když PC zapnu, lehce se pohne.
Když PC vypnu přes tlačítko na poč. skříni, taky se sotva pohne.

Když vypnu zdroj, větráček se roztočí (samozřejmě to je jen impuls, zbytkové napětí).

Nechal jsem si otestovat GK i paměti a ty jsou v pořádku.

Zbytek komponentů (procesor a základní desku)jsem neměl kde otestovat.
Už jsem reklamoval základní desku a zdroj, které mi vyměnili za nové a pořád stejný problém.

Koupil jsem si taky tester zdrojů.
Když do něj zapnu jen hlavní napájení (20+4 pin), signalizuje nestálé(kolísavé)napětí 12V2 od 11,7 - 12,3.
Když pak do něj zapnu P4(napájení pro procesor,u mého zdroje je označen P3)hodnota se ustálí na 12,4.

Jinak testem projde bez problému.

Budu vděčný za jakoukoli radu.

Taky bych rád zjistil, jestli neexistuje nějaká firma, kde by mi pomohli odhalit chybu.
Jsem z Ostravy.

PC mi už nejede 3 měsíce.:.(:.(

Předtím jsem si složil 3 PC a bez problémů.

Ještě jednou bych rád předem poděkoval za jakoukoli radu.

Byl bych rád, kdyby jste mi ji mohli poslat na email t.gribek@seznam.cz.

Díky moc
Změna předmětu, původně: nefunkční PC (LaKr) (Kráťa)

Nejpravděpodobnější příčiny (deska, zdroj) jste vyměnil. Ale stejně by se větrák na procesoru měl točit. Máte zapojeny všechny napájecí kabely, které deska vyžaduje? Máte zapojeno přídavné napájení do VGA (jestli jej tedy potřebuje)? Zkuste reset CMOS, popř. nějakou minimální konfiguraci, jak už někdo psal (např. i s nějakou obyčejnou PCI grafikou).