Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční PC - vůbec nenaběhne

Dobrý den

Rád bych požádal o radu, protože stávající situace mi ubírá mnoho sil.

Hned na začátku bych rád uvedl jednotlivé komponenty mého PC

Procesor: Intel Dual 2 Core E 8400
Základní deska : Gigabyte EP35-DS4 rev. 2.1
Grafická karta : Gigabyte 8800 GTS 512 RAM 256-bit
Paměti : Kingston 2GB (2x1GB) 4-4-4-12
Zdroj : Fortron 500W Blue Storm II
HDD : Seagate Barracuda 7200.10 3.5" 250GB ST3250410AS
DVD mechanika : Samsung

Koupil jsem si tedy víše uvedené komponenty a spustil PC.
PC fungoval, ale v některých hrách docházelo ke kolapsu.
Na monitoru se mi objevovali různé čtverce a podobně.

Reklamoval jsem tedy grafickou kartu.

Za týden jsem dostal novou GK.

Zapojil jsem ji a od té doby mi nejde PC (no signal na monitoru).
Avšak od té stejné doby se mi netočí větráček na chladiči procesoru.

Když PC zapnu, lehce se pohne.
Když PC vypnu přes tlačítko na poč. skříni, taky se sotva pohne.

Když vypnu zdroj, větráček se roztočí (samozřejmě to je jen impuls, zbytkové napětí).

Nechal jsem si otestovat GK i paměti a ty jsou v pořádku.

Zbytek komponentů (procesor a základní desku)jsem neměl kde otestovat.
Už jsem reklamoval základní desku a zdroj, které mi vyměnili za nové a pořád stejný problém.

Koupil jsem si taky tester zdrojů.
Když do něj zapnu jen hlavní napájení (20+4 pin), signalizuje nestálé(kolísavé)napětí 12V2 od 11,7 - 12,3.
Když pak do něj zapnu P4(napájení pro procesor,u mého zdroje je označen P3)hodnota se ustálí na 12,4.

Jinak testem projde bez problému.

Budu vděčný za jakoukoli radu.

Taky bych rád zjistil, jestli neexistuje nějaká firma, kde by mi pomohli odhalit chybu.
Jsem z Ostravy.

PC mi už nejede 3 měsíce.:.(:.(

Předtím jsem si složil 3 PC a bez problémů.

Ještě jednou bych rád předem poděkoval za jakoukoli radu.

Byl bych rád, kdyby jste mi ji mohli poslat na email t.gribek@seznam.cz.

Díky moc
Změna předmětu, původně: nefunkční PC (LaKr) (Kráťa)

V době kdy PC fungoval, se teplota CPU nedostala nad 31 stupňů.
Mám Artic Cooler Freeze Pro 7.
Použil jsem pastu se stříbrem od stejné firmy jako mám chladič CPU.

Parkrát jsem spustil počítač, kdy jsem zapomněl zapojit napájení pro CPU (P4).
Mohl by se tím CPU poškodit ?

Nejpravděpodobnější příčiny (deska, zdroj) jste vyměnil. Ale stejně by se větrák na procesoru měl točit. Máte zapojeny všechny napájecí kabely, které deska vyžaduje? Máte zapojeno přídavné napájení do VGA (jestli jej tedy potřebuje)? Zkuste reset CMOS, popř. nějakou minimální konfiguraci, jak už někdo psal (např. i s nějakou obyčejnou PCI grafikou).

Zapomínal jsem zapojovat P4(napájení pro CPU), ale pak jsem si toho všiml,zapojil, ale problém zůstal stejný.

Mám GK 8800 GTS 512 MB, která potřebuje přídavné napájení (6pin).

Při resetu CMOS stačí baterii vytáhnout na požadovanou dobu (1 min) nebo jí můžu otočit (zkratovat)

Když nemáš návod od desky a nevíš kterej jumper je na clear cmos, tak otočení baterky v pouzdře je ta nejrychlejší cesta na reset cmosky. Samozřejmě že PC musí být odpojené od 230V. BTW už jsem se setkal s deskama, kde jumper nebyl, bylo na něj místo, ale nebyly tam piny, ani nebyl fyzicky propojenej, prostě po vyzkratování se nic nestalo.

Tady nejde vůbec o přepólování, pokud tu baterku šoupneš do držáku naopak, tak se kontakty v držáku spojí právě pouzdrem baterky. Druhej pól není vůbec připojenej, trčí do vzduchu. To samý jak kdybys do toho pouzdra zacvaknul korunu.

EDIT:// samozřejmě že to jde jen u držáků, který jsou v desce naležato. Držáky nastojáka jsem viděl u naprostého minima desek.

Já nevím, ale vzhledem ke tvaru knoflíkové CR2032 to snad ani nejde přepólovat. Když tu baterku otočí, tak propojí oba kontakty na desce plusem na baterce a tím vlastně provede to, co se doporučuje - zkratuje kontakty na desce... A když je šikovnej, anebo silnej a povede se mu ještě propojit postranní kontakt desky s minusem na baterce, tak maximálně odpaří tu baterku...
Ale je to hloupost, tak jak to popisují - otočit baterku - to vypadá, že má snad nějaký význam na to zkratování použít ausgerechnet zrovna tu baterku.

edit: koukám, že mia je rychlejší... :-)

Jo, mas pravdu - nove (tedy nynejsi) typy baterkovych patic uz nemaji to horni "péro", ktere na ni tlacilo, a stejne (kdyby i bylo spojeno s "+" polem) by to odnesla pouze baterka. Ja jsem to ale pochopil tak, ze nejakym zpusobem zbastli prepolovani CR2032 - ze tu baterku nejak donuti jit plusem na minus (nejspis dratem). To bych videt nechtel...

ze tu baterku nejak donuti jit plusem na minus

No to já nejdřív taky. A mám obavu, že to tak pochopilo i hodně vyložených laiků. Takže tu možná začnou přibývat dotazy: Windows si nepamatují čas. Co jsi dělal? Clear CMOS.... návod jsem čet tady na poradně... :-D (A to jen zkrátí tu baterku na starší desce...)

ještě jsem zapomněl dodat...nevím jaké máte zkušenosti s mojí grafickou kartou (Gigabyte GF 8800 GTS 512MB), ale když PC nabíhá, grafika vydává zvuk jako helikoptéra.

Když mi na začátku PC ještě fungovalo, po naběhnutí PC se grafika utišila (cca 3 - 5 sec).

Teď řve po celou dobu co PC zapnu.