Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Miktortik WDS

Dobrý den,

dostal jsem Mikrotik hAP AC2 jako dárek od kamaráda, když jsem mluvil o rozšíření wifi signálu po domě. Bohužel se mi tím spíše pomstil.
Mohl by mi někdo poradit, co přesně dělám špatně při nastavení wireless bridge k mému stávajícímu wifi routeru?
Víceméně nějaký postup jsem se dočetl z webů, ale nefunguje stále.

1) hodím čistý restart configu
2) vytvořím nový bridge
3) naházím tam porty
4) vytvoření nového dhcp klienta
5) v tp-linku se normálně zobrazí, jako připojené zařízení.
(viz screeny v přílohách)

Mohl by mi někdo poradit, co dál, jelikož už jsem z toho patřičně zoufalý.

Děkuji předem.

Lukáš

Ne. Internet vůbec nevyplňuješ, protože se neroutuje.
Adresu v LAN (i DNS) si můžeš nechat přidělit DHCP serverem.

Vše předpokládá, že Mikrotik a tvůj router jsou propojeny kabelem zastrčeným v LAN portech.

pokud je něco jinak, je třeba přesně popsat, co a jak chceš provozovat, protože WDS bridge který zmiňuješ v původním dotazu se používá při propojení pomocí wifi, a jedná se o nejméně spolehlivý způsob, zejména pokud propojuješ zcela odlišné krabice od různých výrobců.

Právě to nepotřebuji, aby byly připojeny k sobě kabelem, v úvodu jsem zmiňoval wireless bridge, tzn. že tyhle 2 chci mít propojené jen skrze wifi signál. Takže ano, propojení jen skrze wifi a tedy jsou to i rozdílné routery. Main od poskytovatele je Tp-link a tenhle nový MTik.

Scénář je ve zkratce takový, že domácnost jako taková je pokrytá hlavním routerem. Ovšem venkovní pergola není + v některých odlehlých pokojích je mizerný signál, tudíž když mám teď tenhle router, tak proč to nerozšířit, chci pracovat z venku, u bazénu, tudíž bych rád měl připojení i tam... A zkrátka kupovat X metrů kabelu, jen na propojení routerů, aby se dostal tam, kde potřebuji rozšířit signál opravdu nehodlám... :)

v tom případě zapomeň na quickset a můžeš se modlit, aby v tom tplinku byl kompatibilní čipset.

postup je takový, že si na tplinku povolíš wds (a možná bude třeba autorizovat MAC adresu Mikrotiku), dále na MKT začneš buď QS režimem AP, nebo lépe úplně čistým konfigem, kde vytvoříš eth bridge se všemi rozhraními a bridgi přiřadíš IP adresu. Následně nastavíš bezdrát na mikrotiku: https://wiki.mikrotik.com/wiki/WDS_repeater_example Tebe se týká sekce "Repeater." Technicky přepneš režim do AP-bridge (pokud jedeš z čista, jinak by už měl být nastaven) nastavíš stejné SSID a heslo, aktivuješ WDS a toto nově vzniklé rozhraní přidáš do eth bridge.

[95397-wds-png]

edit: jinak zvolil sis to nejhorší možné řešení, což už tak nějak definuje budoucí očekávatelné problémy. Je to ale tvůj boj. Nakonec ten kabel v ceně 5Kč/metr půjdeš stejně koupit...