Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firefox - po aktualizaci na verzi 102 nelze instalovat žádné doplňky nebo motivy

SOS - volám o pomoc! Po aktualizaci Firefoxu mi zmizely všechny doplňky a motivy. Nemůžu NIC naistalovat, píše to hlášku "Instalace byla předčasně ukončena, protože doplněk je zřejmě poškozen." Několikrát jsem přeinstalovávala, smazala jsem i nějaký souboru dle rady na Mozilla supportu, ale nic nepomáhá. Díky za pomoc.

:-) jo, to je můj dotaz.
Tohle byla ta rada:
Poškozené soubory rozšíření

Příčinou potíží při instalaci rozšíření mohou být poškozené konfigurační soubory nainstalovaných rozšíření. Smazání těchto souborů přiměje Firefox je při svém dalším spuštění opětně vytvořit (čímž se odstraní jejich poškození). Smazáním těchto souborů o svá rozšíření ani o jejich nastavení nepřijdete.

Otevřete svou složku s profilem:
Zobrazte nabídku kliknutím na tlačítko Fx57menu, v ní klikněte na Nápověda a zvolte Další technické informace. Otevře se panel Technické informace.
V sekci Stručně o aplikaci klikněte na řádku Složka s profilem na tlačítko Otevřít. Otevře se složka vašeho profilu.
Poznámka: Pokud nemůžete spustit či použít Firefox, postupujte dle instrukcí v článku Nalezní profilu bez otevření Firefoxu.

Klikněte na tlačítko nabídky Fx89menuButton a zvolte Ukončit.
Ve složce se svým profilem smažte následující soubory:
extensions.sqlite
extensions.sqlite-journal (pokud existuje)
extensions.ini
extensions.json
Spusťte znovu Firefox.

Zkoušela jsi nový profil? Nemusí být poškozené jen doplňky a rozšíření, ale může být poškozený celý profil.

https://support.mozilla.org/cs/kb/sprava-profilu

Při běžné odinstalaci se neodstraní uživatelská data, ty se musí odstranit ručně. Takže pokud je profil poškozený a používáš pořád ten stejný, i po přeinstalaci, tak to nemusí fungovat.

https://support.mozilla.org/cs/kb/odinstalace-firefoxu-z-pocitace?redirectslug=Odinstalace+Firefoxu&redirectlocale=cs

Nemel by byt. Nicmene nemusis preci hned ten Firefox mazat, proste nainstaluj vedle Firefoxu jeste browser Vivaldi, premigruj co potrebujes a pak si vyber, ktery se ti bude pouzivat lepe.

Osobne pouzivam Vivaldi jiz roky, ale vedle nej mam stale nainstalovan i Firefox ESR, ktery je furt pouzitelny a ke zmenam dochazi skokove jednou za cas a to se da akceptovat i clovekem, ktery to pouziva jen obcasne.

Já jsem Vivaldi portable stáhnul spíše na vyzkoušení, spouští se to fakt dlouho (oproti Firefox 102). Ale to platí pro první spuštění. Pokud to zavřeš a spustíš znovu, tak to startuje celkem rychle. Nevím, čím to je. Na pozadí to nezůstává běžet.

á jsem Vivaldi portable stáhnul spíše na vyzkoušení, spouští se to fakt dlouho (oproti Firefox 102).

Protoze portable, instalovana verze se tak nechova.

vykresluje to pomaleji, než FF. To je vlastnost?

Budes muset nejak upresnit, nic spesl jsem nenastavoval a ja bych naopak rekl, ze Vivaldi vykresluje rychleji nez Firefox.