Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč má Vodafone rychlost uploadu jen 50Mb/s?

Dobrý den,

chtěl bych si na dané adrese zřídit internet. Mám tam několik poskytovatelů. Měla by tam jít optická síť. Proč ale Vodafone nabízí 1Gb/s download a pouze 50Mb/s upload?

Jiný poskytovatel mi nabízí také 1Gb/s download, ale až 500Mb/s download. Proč se ta rychlost uploadu tak liší a proč ji má Vodafone tak nízkou?

Děkuji za vysvětlení

Ide o limit technológie DOCSIS a oplatí sa vyšší download (to potrebuje každý najviac - drvivú väčšinu obsahu sťahuješ)... nie je to optika do domu (FTTH) ale ide to po koaxiálnom kábli z ústredne a to je tá limitácia...

Skús hádať, googliť..
V skratke: Vodafone (predtým UPC - tak ako na SK) používa Optiku len po ústredňu a potom po koaxiálnom kábli do bytu, a to funguje na technológii DOCSIS..

Napr. :
Kabelové sítě využívají pro poskytování přístupu k síti internet přes (dříve televizní) kabelové rozvody technologii z rodiny standardů DOCSIS. Až doposud byly služby nabízeny s využitím principů verze EuroDOCSIS 3.0. Podmínkou pro nasazení dlouhodobě udržitelné gigabitové služby bylo zavedení technologie DOCSIS 3.1
(Zdroj: gigabitove-pripojeni-od-vodafonu-technologie-ceny-a-dostupnost)

V článku je aj vysvetlený tento "nepomer" uploadu...