Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nenabehne BIOS po jej aktualizácií

Zdravím, na moju MB MSI B350 Pro Gaming Carbon som nainštaloval najnovší bios (ver. 7B00v1H). Procesor mám Ryzen 5 3600.

Problém je v tom, že po update mi nenabehne BIOS. PC sa spustí aj s ventilátormi no monitory ostanú čierne. Skúšal som CMOS reset, spustenie PC s 1 modulom RAM, ktorý som skúšal v každom slote, bohužiaľ neúspešne. MB je pravdepodobne už mimo záruky. Máte nejaké tipy, čo by sa dalo ešte vyskúšať? Budem veľmi vďačný, ďakujem.

Nevím jak u Tvé desky, ale u některých se obnoví po několika neuspěšných pokusech při spouštění záložní BIOS. Tzn. start a několikrát po vteřině cca i 10x mačkat reset. Nebo vyndej baterii a odpoj PC z el. sítě a mačkej zapnutí. Tím se ale asi jen hodí BIOS do defaultu a neobnoví ze záložního. Tuto desku nemám, tak ti moc neporadím. V manuálu k desce by to mělo být napsané, jestli ta deska má záložní BIOS a jak jej obnovit. Teda podle mě by ho mít měla, ale na 100% to nevím.

Chlapi, ďakujem za pomoc. Problém som vyriešil tým, že som si zohnal starší ryzen (radu 1xxx), na ktorom sa BIOS rozbehol, naflashoval som tam beta verziu najnovšieho biosu z MSI stránky a hodil som tam späť môj procák. Problém sa vyriešil a PC funguje ako doteraz. A ponaučil som sa :-D

Třeba bude chtít pak novější CPU, takže aktualizovat BIOS je potřeba, já mám desku z 2018 a BIOS už jsem aktualizoval tak 20x, takže bych mohl říct, že i ty AMD BIOS jsou alfa verze už to skoro funguje po letech, ale ještě mám menší problém, že občas při cold startu hlasí, že chybí CPU :-D, ano používám betu BIOS, ale s posledním stabilním by mi PC nefungoval vůbec.

Třeba vím, že novější AGESu jsem tehdy potřeboval abych spustit Read Dead Redemption 2, což je divný aktualizovat BIOS kvůli hře, ale fungovalo to :-D a ještě u nějaké hry už si nepamatuji jméno.