Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aktivace windows 10 po reinstalaci

Zdravím,
Předem se omlouvám, hledal jsem ale nenalezl uspokojivou odpověď takže přidávám dotaz:
Zakoupil jsem notebook z druhé ruky, nicméně majitel provedl čistou instalaci před prodejem a Windows nejsou aktivované a hlásí chybu aktivace (kod mohu dodat). Tento notebook se však prodával s Windows 8. (Měl jsem totožný - slabší kde odešla deska a sám jsem dělal zdarma upgrade na Windows 8.1 a později na W10. ) Nicméně nikdy to po mě nic nechtělo ale tento požaduje aktivaci.
V minulosti se v něm měnil HDD a přidávala pamět ram.
Lze ty Windows nějak aktivovat z té „původní“ hw licence - jak? Žádný klíč na štítku není, pouze má na spodní „vaně šasi natištěné logo Windows 8 a údaje o modelu. Bohužel nevím jestli na něm předtím měl majitel verzi Home či Pro. Do rukou mi přišel s verzí Pro. Ač myslím že ve výrobě dostal 8 home stejně jako můj „slabší“.
Napadla mě ještě tato varianta že předchozí majitel „omylem“ dal při reinstalaci verzi Pro, proto nepoznal klíč…

Děkuji za radu, bohužel s tímhle nemám zkušenost.

Ak by tam bol pred preinštalovaním legálne nahratý windows 10 pro, nepýtal by od teba aktiváciu a po pripojení k internetu by sa aktivoval. Ak by v BIOSe našiel inštalátor kľúč k windows, tak by sa zase nepýtal na akú verziu chceš a nainštaloval by ju rovno. Spusti príkazový riadok DOS ako admin a v ňom príkaz
wmic path softwarelicensingservice get oa3xoriginalproductkey a stlač Enter. Našlo niečo ? ak sa tam podarilo nahrať win10pro ktorú treba aktivovať, typnem si , že nie :-D