Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nová topologie sítě - Bude funkční?

Zdravím, potřebuji poradit s novým uspořádáním sítě. Nejsem si jist, že to bude fungovat. Místo HUBu by mohl být SWITCH.
[http://img513.imageshack.us/img513/2716/diagram1qw5 .jpg]

OS: XP a VISTA
Nahoře je původní uspořádání. Dole je nové uspořádání.

Bude fungovat síť a internet?

Mockrát děkuji, stačí odpověd Ano nebo Ne (případně důvod)

Fungovat by to mělo, jen nechápu proč ten HUB? Raději bych vyměnil ten router za nějaký lepší (třeba i s wifi, kvůli ntb) a zapojil to přímo na něj.

blbost, staci switch ;-) pokud nema budova vlastni infrastrukturu :-) tedy podminkou je, ze ten fous z routru je jen jejich sit a nikoli roztahana po cele budove.

Ja proste jsem proti bezduvednome stepeni site:
internet-nejaky router ( ktery je mi spravovan na pozadani ) - jedna moje sit ( kde jsou jen dve IP adresy mojeho routru a predchoziho routru ) - muj router - moje soukroma sit
to je hnus velebnosti. Jak nema co do DMZ umistit, tak proc ji tam vytvaret??

EDIT: predpokladam, ze tem router "baraku" bude nejake cisco, juniper, astaro, ci nejaky linux, proste neco profesionalniho, to ma daleko vic moznosti nez "wifi router" za petistovku

EDIT: predpokladam, ze tem router "baraku" bude nejake cisco, juniper, astaro, ci nejaky linux, proste neco profesionalniho

Evidentně neznáš tajemství českých půdiček. :-D
Teď jsem po telefonu někoho naváděl jak zprovoznit internet, taky mu zavedli kabel. Prý že mají nějaké profi wifi, říkali v letáku. Ipconfig řekl že GW je 10.0.0.138, to jsem zavětřil. Tak jsem ho hnal po kabelu až na půdu a tam našel ten nejobyčejnější ADSL router od O2. Za "pětistovku". :-)

Sakra, zacinam si myslet ze mam na pude profesionalni zarizeni :-D. Ne ze bych teda doma na polici nemel vystavenou Symantec Gateway Security 5240. To je ale uz produkt za zenitem. Vyrobce ukoncil podporu a aktualizace