Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné spouštění internetu

Nadpis vystihuje problém pouze z části .... takže:
Mám desktop PC připojené pomocí LAN k domácí síti a internetu (TP-Link). To funguje. K témuž PC mám připojený Wifi adapter, se kterým se občas připojuji k jiné lokální síti (Asus RT-N12), která ale k internetu připojená není. To funguje také, ale pokaždé když se na ten Asus připojím, spustí se mi webový prohlížeč (přes LAN) a místo výchozího Googlu otevře msn.com/cz. Proč připojení na Asus automaticky zapíná internet? Dá se to nějak vypnout?

Díky

wifi adaptér dostává od druhého routeru asus dhcp adresu = dostane komplet jeho konfiguaci i s nastavenou bránou z druhé lan, což je ve windows špatně.
můžeš se připojovat ke kolika jiným lan chceš, ale pak je nutné mít tyto pomocné síťovky konfigurované staticky: budou mít nastavenou pouze ip + masku.

jakým způsobem se připojuješ k tomu asusu - to dělá nějaký skript? nebo někde v průzkumníku zběsile klikáš?
v té jiné síti si připojuješ nějaký disk s anonymním přístupem (home edice win)? nebo procházíš celou asusí síť?