Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem KM Bizhub 250i a divne SMB spravanie

Dnes som teda riesil riadnu haluz u zakaznika.
Menili nejaky 8 rocny Bizhub za novy.
Technik im skopiroval nastavenia, ale nechal im ho v stave, ze neboli schopny skenovat cez SMB do priecinkov na pc.
Ked som prisiel stav bol taky, ze 250i neskenovala ani do Win11 ani do Win10 pc.
Po nejakych spusteniach sluzieb podla nejakeho videa na YT (podla mna zbytocnych), ktore naznacovalo mozny problem s Win11 sa pc s Win11 zazracne rozbehlo, ale pc pc s Win10 neslo, nasledne som skusil moj nb s Win10 a tiez nesiel.
Ked sme vratili stary Bizhub tak sa dalo skenovat aj do Win11 aj do Win10 bez problemov.
Porovnal som nastavenia SMB klienta v starom aj v novom Bizhube, ale rozdiel som nezistil.
Prepol som novy Bizhub do v1 protokolu (povodne kombinovany v1/v2) z dovodu mozneho konfliktu v2 a guest uctov na Win 10/11 a nic.
Volal som do Minolty, kde mi neporadili, akurat ze mam spusti Wireshark a pozerat, co tecie z MFP dp PC a analyzovat.
Nakoniec som skusal usera s loginom a heslom a cez toho sa mi uz podarilo skenovat aj do Win10.
Zaver je, ze novy Bizhub vie anonymne poslat sken do Win11, ale uz nie do Win10, pricom stary Bizhub s tym problem nema.

Vsade boli Pro verzie btw.
Otazka znie preco. Preco novy Bizhub nevie skenovat do win10, ktore maju totozne nastavenia ako win11 anonymne a vyzaduje si lokalneho usera.
Stretol sa s tym uz niekto?

V zadání dotazu postrádám informace o kódech chyb.

Četl jsem pozorně, ale přesto se raději zeptám.
Bylo použito...?
Dism /online /Get-Features /format:table | find "SMB1Protocol"
Dism /online /Enable-Feature /FeatureName:"SMB1Protocol" -All

Když tohle člověk často nenastavuje, tak tápe. Mohl bych vyprávět.
Ze zkušeností můžu říct, že mladí technici příliš neumí. Při poslední patové situaci jsem obvolal tři kolegy od fy X. a stejně mi nepomohli. Dobré je ptát se starších. Ti mají více zkušeností a jsou ochotní se o ně podělit.

Znovu bych zatelefonoval na podporu KM a požádal o pomoc a zaevidování události. Ještě bych zdůraznil, aby to paní či slečna nasměrovala na někoho služebně staršího.

Samozrejme, ze som pouzil smb v1 a ze bola povolena vo vsetkych oknach. Na starom BH totizto bezal SMB klient vo v1 verzii only.
Kod chyby na BH je, ze sa nespojil so serverom, co je podla technika z KM len vseobecna hlaska, co nic nehovori.
Novy BH umoznuje aj kontrolu SMB spojenia s klientom (MFP od HP to maju uz davno), ktora prebehne v poriadku a zahlasi, ze klienta/server vidi, ale samotne skenovanie uz nedoda.

Je správně nasdílená složka v cílovém PC?
Heslo pro přístup do PC je zadané správně?

Snažil jsem se hledat informace. Někdo zmiňuje nutnost restartu multifunkce i PC a někdo problém s registry. S těmi registry jsem se kvůli multifunkci nikdy nepotýkal.

Keby nebola spravne tak nefunguje zdielanie/skenovanie na starom BH.
Zlozka je pristupna pre guest, a preto nema ziadne heslo pre pristup.
Zakladne body su.
V PC problem nie je, pretoze zdielanie/skenovanie na starom BH funguje.
Problem s guest pristupom by byt tiez nemal, pretoze novy BH sa vie dostat cez guesta na Win11, ale uz nie na Win10. Vlastne vie, pretoze pri teste spojenia v nastaveni "adresara" prebehne na BH test, ze pc a priecinok je dostupny.
Po spusteni skenovania vsak hodi chybu, ze server neodpovedal.
Po zmena z guest pristupu na uzivatela v pc + heslo uz skenovanie ide aj na Win10.

Tak snažil jsem se. Škoda že vniveč. Tohle je fakt vyšší dívčí.
Ráno moudřejší večera.

Zavolal bych znovu na technickou podporu a klidně se přes ní postupně proboxoval na pány techniky. V případě opakovaného neúspěchu bych zkontaktoval jednoho po druhém. Kdysi mi poradil až ten třetí. To byl pan Technik s letitou praxí, který znal i staré stroje, které jsem potřeboval, když jsem se tomu hrabal ve střevech.

Naznačil jsem z mých zkušeností co mě napadlo. Více neumím poradit. Tak se omlouvám. Kdyby mě ještě něco napadlo, tak napíšu. :beer:

SMBv1 již není standardně od Win10 (možná Win8) aktivní, je nutno jej doinstalovat a osobně si myslím, že není vhodné tento protokol vůbec používat.

Jako problém vidím verzi Firmware, nicméně nejjednodušší řešení je používat účet, který se založí všude (v doméně je to pak o dost jednodušší).

Mimochodem, je to jeden z důvodů, proč upřednostňuju Xerox (velké stroje od HP taky bez problémů), na tyhle problémy u Minolty/Developu jsem už taky narazil. Místo wiresharku většinou stačí koukat do logu Windows.

A este jedna zahada...s mobilom som skusal overit pristupy k zdielanym zlozkam cez Cx File Explorer, ktory pouzivam.
Videl oba pc, ale zdielane zlozky z Win11 nenacital, z Win10 bez problemov (aj vedel vkladat bez problemov)...cize presne naopak ako novy BH.

V Minolte ti poradili dobre s tým Wiresharkom. Odsleduj si komunikáciu so starým a novým BH a porovnaj.
SMB1 má inak riešenú autentizáciu oproti SMB2 a záleží čo sa presne prepne prepínačom SMB V1 na novej BH. Môže sa prepnúť len komunikácia cez SMB1 a autentizácia môže ísť protokolom, ktorý používa SMB2, ale cez komunikačný kanál SMB1.