Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Must issue a STARTTLS command first

S touto hlaskou sa dnes zakaznikovi vratil mail z nejakeho nemeckeho servera kam posielali email.
Nechapem, co to ma znamenat, pretoze zakaznik pouzil moj mailovy server, ktory odoslal email a prijemcov postovy serer ho vratil s touto hlaskou.
Tu chybu by som chapal, keby chcem vyuzit nejaky smtp, ktory vyzaduje sifrovanie a ja sa pokusam cez neho poslat email, ale v tomto mojom pripade mi to nedava logiku, pretoze ich server ma postu prijat a nie ocakavat od mojho servera TLS command.

je to tak, že cílový server podporuje jen TLS spojení. Je to asi tak, jako když spustíš na svém serveru SPF (ten se dá ještě tweaknout tak, že funguje poměrně volně a hlavně to nikoho nic nestojí, jen jeden TXT záznam v DNS), ale hlavně DKIM (tam se už uhnout nedá) - tak se spousta staromilských MTA taky nedomailuje. U Exchange 2019 zase v defaultu chybí důležité ciphersuites. Prostě bordel.. jak jsem už psal: zvykej si. :-D