Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gpu teplota

Zdravím, poslední obou sleduju zajímavý jev. Na obrazovce monitoru mám zapnutý ukazatel teplot a zaznamenal jsem podivné kolísání gpu teplot. Když je pc v klidu tak pravidelně teplota stoupne až na 60 stupnu a pak spadne na 47 stupnu a pak zase nahoru a takto stále dokola, v pozadí není nic zapnuté. 4ím by to mohlo být? a je to nějaký problém? Děkui.

typ grafiky ti ukáže správce zařízení, nějaký ten control center grafiky, speccy nebo jiný diagnostický program.

podle popisu v zadání ti spíš malware v pc těží bitcoiny na grafice.
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.
- zobrazení aplikací komunikujících s netem ms tcpview.

ve win10 nejspíš pc nevypínáš, ale uspáváš, dá se to zakázat.

No zkusil jsem nekolik testu, ale zadny znich maware neodhalil a docetl jsem se ze malware na tezeni kryptomen je spojovan s velkou aktivitou procesoru. To ale neni muj problem kdyz je pc v "klidu" tak cpu ani gpu nema prakticky zadne vyuziti, jen ta teplota stale kolisa.

pak nedává smysl, aby na ní bez zátěže kolísala teplota až na 60'
ledaže bys měl kartu od "kvalitního" výrobce: https://diit.cz/clanek/take-nvidia-v-kartach-nechava-pomucky-ktere-v-nich-rozhodne-byt-nemely

na grafice se točí větráky, nebo stojí a až po delším čase se rozběhnou? můžou to mít ve 2d režimu jako opatření pro snížení hluku, jen to úplně nevychytali - nebo máš špatné proudění vzduchu v bedně, to by chtělo i fotku.

myslím že jste na to právě kápnul. Oddělal jsem bočnici a sledoval grafiku, větráky na ní zrovna jeli, ale jak se dostala teplota na 47 tak se vypnuly a rozjeli se zase až byla teplota na 60 stupnu. Ted ale co stím a popravdě si nejsem vědomí že by to dělalo celou dobu co pc mám, ale je možné že jsem si toho jen nevšimnul.

Je normální že dnešní lepší grafiky umí zastavit ventilátory ve 2d nebo obecně v nízké zátěži když jsi na internetu.
A je normální že pokud pasivní režim chlazení nestačí tak se ventilátory zase roztočí.
A pokud není v pokoji klima dá se odhadovat že teď v létě tam máš horko a pasivní chlazení nestačí. A teplota může cyklovat podle zapínání.
Oddělej bočnici a buď to zmizí díky nižším teplotám nebo ti budeš moct pozorovat.

Prosím.hlavne pokud karta není zasrana od prachu nečistit a hlavně neprepastovavat. Věci co fungují správně nezkoušet opravovat.