Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC formátu ITX

Nazdar, plánujem zostaviť malý PC ale nie som úplne rozhodnutý či ísť až do formátu ITX. Oplatí sa to alebo je rozumenejší väčší formát microATX? Nepotrebujem pracovne alebo herne výkonný PC. Úplne bude postačovať AMD Ryzen 5 5600G takže počítač bez GPU a úložiská len výhradne M.2 NVMe. Nechcem z dôvodu malého formátu obmedzovať chladič CPU pretože sa obávam že niektorý z tých nízkoprofilových to nezvládne. Chcem chladiť len vzduchom. Nemám ešte vybraný formát zdroja. Je rozumné ísť do SFX? Vyplatí sa niečo na štýl https://www.alza.sk/fractal-design-node-304-black-d361104.htm alebo https://www.alza.sk/fractal-design-core-500-d3950495.htm alebo klasické formáty? http://www.alza.sk/url/gPWaUr6di2

https://www.msi.com/Business-Productivity-PC/PRO-DP20Z-5M/Specification
Podľa stránok výrobcu má HDMI 2.0 preto som ho rovno odpísal. Potrebujem HDMI 2.1 a SPDIF. Na toto nechcem žiadne rozširujúce karty. Chcem aby to doska mala v základe rovnako tak aj to WiFi/BT. Ešte som úplne ITX neodpísal ale výbavou vyzerá microATX lepšie http://www.alza.sk/url/X7KJUYzdj7 a pritom rozmerovo budem určite nútený pre výšku CPU chladiča kupovať minimálne nejakú 35x35x20cm skrinku.

Včem presně je lépe vybavena ?
4 x slot DIMM ktere nepouzijes, 2x PcieExpress pro dvě GPU kde pouzijes jen jeden (v pripade ze vůnec osadis GPU coz tusim nemas v planu, platis za "vybavení" které nebudeš pouzivat ?) .. Audio chip ALC897.

PS: Ale stale jsi nenapsal k čemu to PC bude sloužit a proč je i ted podmínkou HDMI 2.1 (Na 4K@60Fps ti stačí norma 2.0), nebo máš na té desce i DP.

Nie vyslovene primárne na hudbu ale v dosť veľkej miere bude ten PC využívaný aj na prehrávanie hudby a som v tomto trocha náročnejší čiže je to pre mňa podstatné. Mám FiiO K5 PRO(už kúpený) pre slúchadlá Sennheiser HD600(zatiaľ nekúpené). Môže sa zdať že je irelevantné aká integrovaná zvukovka je osadená ak mám ext.DAC/AMP ale v prípade že by ten Realtek dosiahol zhruba kvalitu zvuku toho externého riešenia, tak strácam nutnosť prevádzkovať to externe a mohol by som slúchadlá zapojiť priamo do dosky čo beriem ako veľkú výhodu z pohľadu praktickosti/jednoduchosti. Veľké reproduktory do toho PC nikdy zapájať nebudem.
http://www.alza.sk/url/Ee7wvQ72g môžeš sa pozrieť na to porovnanie? Je tam aj jeden kus ktorý má Realtek ALC4080, síce je to ATX ale ak by ten zvukový čip bol naozaj lepší tak to určite zvážim či nezoberiem nakoniec ATX.

Alc 887 14 let starý otřes. Pokud tam vyrobce dá 887 zpravidla ojebe i ostatní součástky k tomu a na zvuku to poznám i já.

Alc1200 modernější lepší pokud se doplní kvalitními součástkáma tak bude pro většinu lidí stačit

Alc 1220 vylepšená verze 1200.

Alc 4080 ojebana verze zvukovka připojená interně přes USB, silný dojem, že někdo chtěl šetřit. Prý kvalita jako 1200 zmíněný problémy s.praskanim zvuku asi ovladače a levný čip bez nějaké ram.

4080 sem neslyšel, neviděl a informace k ní jen vyhledal takže to nemusí.byt pravda.

Mel sem Asus rog b450 s 1220 prodal jsem potom Asus TUF b550 s 887 a poznat to bylo.
Na 4080 bych si.nasel.vic info. A osobně bych se jí vyhl.