Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mereni tepu na hodinkach zklamalo

Koupil jsem si dvoje hodinky, protoze me zajimalo jak reaguje moje telo pokud budu experimentovat s dobou spanku a nevedel jake vybrat. Samozrejme - zapnu na obou hodinkach mereni tepu, utahnu oba tak, aby necestovali a zaroven neskrtily, na stejnou polohu na ruce, jedny ukazuji 90-70 a druhe 75-55 výborně. Mam to chapat tak, ze jsou tyto veci naprosto k nicemu?

A dalsi vec, cekal jsem ze to bude ukazovat muj tep kazdou vterinu, dokud to nevypnu. Ne - ukazuje to nejakej prumer tepu, a vypocitavani se po 30s zastavi takze to musim furt naklikavat jak magor.

A to jsem u nejakeho streamera videl, ze mu to meri tep nonstop a zadnej debilni prumer po dobu 30s. Koupil jsem oboje hodinky spatne? Stali dohromady 4k a vim ze to je orientacne, ale kdyz jedny ukazuji tep 55 a druhy 80 tak to smrdi nejakym modernim oblbem.

Da se koupit tlakomer, ktery meri i tep, nejaky Omron, aby to bylo slusne presne nebo ti tlak a tep zmeri u doktora. Kdyz si sebou vezmes hodinky, tak muzes zaroven zjistit, ktere meri spravne a ktere ne.

Nepises, co je to za hodinky, kolik ktere staly take netusime, ale obecne ty chytre hodinky s temahle funkcema, aby to bylo k necemu, tak jedny stoji minimalne 4.000 a ty mas v te cene dvoje, takze bych se moc nedivil, ze to je s tim tepem jen "fejk". (Jen poradnym zmerenim tepu, zjistis, zda aspon jedny funguji a opravdu meri.)

Chytré hodinky sú podľa mňa nezmysel... meranie tepu, tlaku, atď to vie aj presne ak kúpiš nejaké z tých kvalitnejších (čo ako bolo spomenuté stoja výrazne viac), ale či to má zmysel kupovať za takú cenu, keď aj chytré hodinky sú v podstate hlúpe, a mimo merania tepu a pod. to nerobí nič iné, čo by chytrý telefón nezvládol... aj tak nie je dôvod sledovať svoj tep 24/7, ak ste zdravý človek.

A dalsi vec, cekal jsem ze to bude ukazovat muj tep kazdou vterinu, dokud to nevypnu

Tos podle mě čekal blbě. Pokud pumpa dělá jeden stah až tři stahy za vteřinu tak za vteřinu nezjistiš dost přesně rychlost. Zvlášť pokud jaksi samo zrychluje a zpomaluje.
Doktor taky vzal zápěstí, hodinky a půl minuty nebo.minutu počítal.

Teď mě napadá tos nasadil obě hodinky najednou na ruku? A větší tep hlásili ty první k srdci ne? Ty druhé už měli vyhlazený signál přiškrcený tepna téma prvníma.

Je ale.mozne že jedny jsou vadne. Tep změří i náramek za 500.

Tyhle věci u chytrých hodinek musíš brát s rezervou. Přeci jenom nemůžeš po hodinkách chtít, aby měřily naprosto přesně. Já mám také chytré hodinky ticwatch a měření tepu mají, ale musí říct, že jsme to nikdy neřešil.