Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD sa vizuálne tvári ako iný HDD

Ahojte

Chcel by som Vás poprosiť o radu, či náhodou niekto nevie, čo sa mohlo stať. Mal som v dokovacej stanici (ICY BOX) dva HDD. Jeden má veľkosť 1TB (mám tam nejaké zálohy) a ten druhý má 500GB. Zapol som DOK a načitalo mi oba disky. Keď som chcel ísť na ten 1TB, tak mi to napísalo , že nie je prístupný a DOK indikoval ledkou, že ten 1TB na niečom pracuje. Trvalo to 30 sekúnd, tak som DOK cez Windows(Win10) odpojil a resetol PC. Keď som opäť DOK zapol, načítalo oba disky ale ten 1TB bol zrazu identický s tým 500GB. Rovnaké adresáre a súbory. Keď som však pozrel na ich veľkosť a voľné miesto, nič sa na tom 1TB nezmenilo. Mal zaplnených 800GB a 200GB mal voľných. Tak ako predtým. Len vizuálne tam má adresáre toho 500GB disku. Nevidím proste súbory 1TB disku, ktoré tam evidentne sú , keďže 800GB má plných. Keď som vošiel do tých adresárov, ktoré sú presným zrkadlom 500GB disku, buď tam nič nebolo , ale len jeden či dva súbory z pôvodných napr. 200. Keď som skúsil nejaký súbor (video, obrázok, dokument) otvoriť, tak ho samozrejme otvoriť nevie (napíše , že ten súbor bol poškodený alebo nie je podporovaný), lebo tam v skutočnosti nie je. Vedel by mi niekto poradiť , ako túto vrstvu, či čo to je, dať preč a vidieť opäť pôvodné súbory? Za každú radu budem vďačný.

Předmět Autor Datum
Vypadá to, že ten menší znásilnil toho většího a zanechal v něm nějaké semínko. Anebo máš v PC nějak…
IQ37 18.07.2022 16:38
IQ37
Zdravím No niečo sa stať muselo za ten malý okamih :) K tomu Icy Boxu používam Macrium alebo Acroni…
ma_jo 19.07.2022 12:32
ma_jo
Tyhle doky mívají funkci Klonování ... bohužels to zapnul a zčásti naklonoval. Zachraň, co se dá a…
dsa 18.07.2022 16:41
dsa
Ahoj , mám tento Icy Box IB-141CL-U a mám ho niečo cez 6 rokov . Naklonoval som cez neho veľmi veľa…
ma_jo 19.07.2022 11:07
ma_jo
V tom případě se to "samo", tedy něco se porouchalo. V každém případě ten HDD je v háji. Můžeš ho zn…
dsa 19.07.2022 12:10
dsa
jj, myslím , že tam niečo riadne zblblo. Skúsim sa s tým ešte nejak pohrať a potom to budem riešiť r…
ma_jo 19.07.2022 12:43
ma_jo
tipuju že ten krám má klonovací tlačítko a tak ti přepsal obsah. (a zničil původní data, nepřepsaný…
lední brtník 18.07.2022 17:54
lední brtník
Moje slova... zcela souhlasím. Je to jen další zbytečný krám a ještě k tomu rizikový. Přitom se stač…
ST 18.07.2022 23:07
ST
Ahoj, mne slúži už dlhý čas. Ako som písal vyššie, muselo sa stať niečo iné ako klonovanie. Tu musíš…
ma_jo 19.07.2022 12:27
ma_jo
Ahoj, áno , má to klonovacie tlačidlo, to sa ale nedá len tak náhodou aktivovať ako tu píšeš , to so…
ma_jo 19.07.2022 11:33
ma_jo
nechtěl jsem doporučovat "testdisk" - je účinnější, ale má trochu nepřátelské textové ovládání. jest…
lední brtník 19.07.2022 16:34
lední brtník
Za mě jsou TestDisk, Recuva a PhotoRec asi nejlepší programy na obnovu dat. Pravda, uživatelské rozh…
Lukas1982 19.07.2022 17:00
Lukas1982
No buď odešel box nebo jeden z těch disků. Zvolil bych řešení sehnat disk na zálohu nejmíň teda 1tb.…
MM_tank 19.07.2022 16:18
MM_tank
Ahoj, ako prvé, vďaka za radu. Tiež ma to napadlo , len mám v Pc full obsadenosť 6 diskov, tak som h…
ma_jo 20.07.2022 00:12
ma_jo
I to je možné ... že prostě ten "sokl" má chybný FW a v nějaké atypické/chybové/výjimečné/zriedkavé… poslední
dsa 20.07.2022 07:58
dsa

Zdravím

No niečo sa stať muselo za ten malý okamih :) K tomu Icy Boxu používam Macrium alebo Acronis. Ale to veľmi zriedka, len keď klonujem z veľkého do malého a potrebujem upravovať partície. Hlavne je to pre mňa DOK , nie je primárne využívaný na klonovanie. Keďže mám veľa diskov, tak je to dobrý pomocník. Dik za reakciu.

Ahoj , mám tento Icy Box IB-141CL-U a mám ho niečo cez 6 rokov . Naklonoval som cez neho veľmi veľa diskov. Do módu klonovania sa musíš fyzicky prekliknúť podržaním tlačidla pár sekúnd. Je to dobre ošetrené. Potom ti DOK silno pípne a hlavná kontrolka sa zmení z modrej na červenú. Vtedy začne klonovať ...1 TB disk ti naklonuje cca za 2,5 hodiny. Ďalšia vec je, ž pri klonovaní nie je prístupný žiaden z tých dvoch diskov. Ja som však mal ten 500GB načítaný. A posledná vec je tá , že ten 1TB disk bol v šachte SOURCE a naopak ten 500GB bol v šachte TARGED. Preto vôbec nerozumiem, čo sa stalo. Ale dik za reakciu.

V tom případě se to "samo", tedy něco se porouchalo. V každém případě ten HDD je v háji. Můžeš ho znova naformátovat - tedy vytvořit přesně původní oddíl/y, možná se potom ta zbylá data objeví. Můžeš použít nějaký schopný/placený program pro obnovu dat, který to sám udělá. To klonování běželo chvilku, nežs to típnul, takže by tam něco mělo zůstat.

tipuju že ten krám má klonovací tlačítko a tak ti přepsal obsah. (a zničil původní data, nepřepsaný zbytek ti možná ukáže recuva)

já potřebuju vědět co s tím dělám, žádná tupá čínská automatika. nikdy bych nevzal stojan se 2 pozicemi, kde klonování spustím tak, že ho omylem vezmu do ruky.

Ahoj, mne slúži už dlhý čas. Ako som písal vyššie, muselo sa stať niečo iné ako klonovanie. Tu musíš spraviť viac fyzických úkonov aby si vošiel do módu klonovania. A trvá to hodiny, nie pár sekúnd. A vždy keď to klonuje, napríklad z menšieho do väčšieho disku (naopak ho samozrejme nespustíš), tak aj informácia veľkosti disku sa zmení. Teda z 1TB by som mal 500GB. Iba v správe diskov by som videl , že ďalších 500GB tam je , ale sú nevyhradené. Ale ten 1TB je stále rovnako veľký (vidíš tú info v bežnom prehľade diskov(nepotrebujem diskmgmt) a 800GB dát obsahuje. Ďalšia vec je, spomínal som to vyššie , že 1TB disk bol v šachte SOURCE. Bežne používam Macrium, Acronis ale hlavne keď idem z veľkého do malého, tam sa stým dá vyhrať alebo si to dodatočne upravím cez diskpart. Ale tomuto vážne nerozumiem. Keď máš napríklad 30 diskov, tak ich nebudeš stále prehadzovať do PC, vtedy je ten DOK veľmi užitočná vec. Ale určite máte pravdu všetci v tom, že tam niečo zblblo po 6 rokoch, čo sa môže stať hocijakému komponentu. Vďaka za reakciu a za link, naštastie ho ale nebudem potrebovať. Mňa len zaujímalo, čo sa mohlo behom tých pár sekúnd stať a či sa náhodou s tým niekto nestretol.

No buď odešel box nebo jeden z těch disků.
Zvolil bych řešení sehnat disk na zálohu nejmíň teda 1tb.
Rozebrat ten box. Připojit jeden z disku k PC spolu s novým a zjistit nakopírovat data.
Pokud tam data nebudou zkusit software na obnovu dat nepr getdataback, rstudio
Žádný normální program nebude zapisovat to obnově na ten dotyčný disk.

Ahoj, ako prvé, vďaka za radu. Tiež ma to napadlo , len mám v Pc full obsadenosť 6 diskov, tak som ho ešte neotváral.. Ale vyskúšam to. Box ináč funguje normálne, skúsil som tam pripojiť iné disky a žiaden problém. Neviem, či má význam ho rozoberať. Novinkou však je(a preto tvrdím), že sa nespustilo žiadne klonovanie, že na tom 500GB disku, ktorý sa mal akože naklonovať na ten 1TB, sú adresáre aj z toho 1TB, v ktorých súbory tiež z časti fungujú a z časti nie. Ako keby si oba disky navzájom niečo prepísali. Nevšimol som si to predtým , pretože ten 500GB fungoval...až keď som si ho prechádzal, tak som zistil, že sú tam 3 adresáre z toho 1TB. Takže ten 1TB je kópia toho 500GB ale skoro nič tam nefunguje a naopak ten 500GB má 3 adresáre z toho 1TB , ktoré fungujú na 50%. Nemohli sa proste klonovať navzájom naraz...Som rozmýšľal, či im systém v tom momente(bolo to fakt max 30 sekúnd) nemohol nejak priradiť to isté písmeno diskovej jednotky a tie disky sa nejak v istých sektoroch premiešali. Neviem. Skúsim to dať normálne do bedne a uvidím, či tam bude nejaká zmena. Ešte raz dik

I to je možné ... že prostě ten "sokl" má chybný FW a v nějaké atypické/chybové/výjimečné/zriedkavé situaci špatně komunikoval s OS. Už bych tam 2 HDD současně nedával. Nebos v nějakém chvilkovém zatmění z toho udělal 1 oddíl :-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru