Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhrada "videocam suite"

Mám Win 7. Pro přenos videa z kamery Panasonic do PC jsem používal program "VideoCam suite 1", dodaný na CD s kamerou. Na instalačním CD je sice uvedeno, že je program určený pro Win XP, Widows 2000 a Windows Vista, ale pod Win 7 bez problémů fungoval. Po přeinstalaci Win 7 ale už nejde znovu nainstalovat. Objevuje se hláška "aplikace nepodporuje OS" Zkoušel jsem to i na jiném PC, výsledek byl stejný. Kde sehnat novější verze programu "VideoCam suite", které by fungovaly pod Win 7? Zatím se marně snažím o stažení verze 2.0 a 3.0.

Případně čím nahradit tento program?

Kamera se sice jako nový disk hlásí, ale použitelné soubory se z ní musí přetahovat právě pomocí tohoto programu (proběhne konverze z MOD na mpeg). Když je stáhnu přímo, jejich kvalita (rozlišení) je nesrovnatelně horší. Jakákoliv další konverze to jen zhoršuje.

chyba , treba kliknut na odkaz, a dozvies za, ze na odkaze je navod na update toho suite priamo na oficialnej stranke panasonic. cize ak pouziva CD verziu je nutne postupovat podla navodu z mojho odkazu a bude mu to fungovat aj na win 7. tolko k tvojej nezmyselnej odpovedi. aj z mobilu sa da kliknut na odkaz.

Tak to upřesním
Původně - nainstalované Win 7 / 32 z originálního zakoupeného CD. Pak nainstalovín "VideoCam Suite 1" z originál CD, dodaného s kamerou. Vše funguje.
Později - komplet přeinstalované Win 7 z toho samého původního CD. Při pokusu o instalaci "VideoCam Suite 1" rovněž ze stejného CD hned na začátku hláška, že "aplikace nepodporuje OS a instalace bude ukončena". Dál se to semnou nebaví.

Tak se mi to sice povedlo nainstalovat s kompatibilitou WIN XP, ale jásal jsem předčasně. Při pokusu o spuštění mi program nekompromisně shazuje Widows (modrá obrazovka). Že za to může některá aktualizace Win je víc, než pravděpodobné. Takže to vzdávám a jdu hledat nějaké náhradní řešení.
Dík všem za snahu.

Můžete někdo poradit nějaký rozumný free převodník z MOD řekněme do MP4? Použil bych to tak 2x do roka, takže se mi to nechce kupovat.

Protože není nikde volně ke stažení. Ale možná, že jsem jen několik hodin špatně hledal.

Ovladače čipsetu a dalších komponent nikdo neinstaloval. Přes to, že jsem se kdysi zabýval profesionálně HW počítačů, moje znalosti v podstatě končí sálovým počítačem "SMEP". Pak ještě SW pár let "poloprofesionálě" až do WIN 3.11. Od té doby jsem bohapustý amatér a samouk.

modrá obrazovka: nirsoft bsod viewer -> napoví sloupec "caused by driver".

o instalaci ovladačů píše kolega, berou se od výrobce té desky.
- chipset driver (u amd může být dohromady s integrovanou grafikou)
- restart
- zbytek, už bez pořadí

.mod je divný formát bůhví z čeho, převodník mě nenapadá.
někdy se dá mrknout do hlavičky souboru na binární obsah a podle textu si tipnout, o co jde.

preco je trend na poradni odpovedat na zodpovedane dotazy? brtnik ani ty netusia co je MOD, ja dam link na video, kde je to krok po kroku ukazane co ma robit, ale vy dvaja na moj odkaz nekliknete, preco? napriek tomu sem pisete hluposti.

Vím velmi dobře, co je to MOD. Jestli to tvůj odkaz řeší, pak je to v pořádku a buď rád a nevšímej si mne. Nemám tolik času klikat na každou pitomost. A když jsme u toho, tak nejlepší převodník MOD->AVI je tady. A nevadí mi, když to nikdo číst nebude.

BTW já dotaz nepokládal, tak nevidím důvod klikat kamkoliv.