Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdálená plocha

Testuji ovládání PC pomocí vzdálené plochy. Mám dva různé desktopy s W10 a dva různé routery. Zkouším vzájemná spojení. Mezi PC s W10 to funguje výborně v obou směrech bez ohledu na použitý router. Když se ale pokusím připojit z telefonu s aplikací Remote Desktop od Microsoftu, už to je horší. Ze všech možných variant se telefon připojil pouze do HPčka přes TP-Link (v příloze č.5). Pokud tedy budu chtít rozchodit připojit č.7, budu muset zřejmě okopírovat nastavení routeru i PC dle č.5. Jenom bych potřeboval poradit na které parametry se zaměřit.
Ten telefon hlásí chybu 0x204. Našel jsem o tom už spoustu informací, ale pořád se nedaří. Uvítám jakoukoliv radu a zkušenost.

Díky

(V obrázku: černá=OK, červená=0x204, plná=LAN, dělená=WIFI)

rdp vyzaduje ucet s heslem, po odpojeni ten pc zamkne. je urceno pro profi verze windows.
muze stacit pouzivat nejake free vnc.

vzdaleny pc volas ip adresou nebo nazvem?
ip adresu jde bud nastavit na pc staticky, nebo jde napevno rezervovat prirazeni na routeru podle mac.
pri volani nazvem by router musel fungovat jako dns, o spolehlivosti se da pochybovat