Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se restartuje

Zdravim

ASUS Prime B550M-K
AMD Ryzen 3500X
VGA AMD Gigabyte RADEONRX 5500XT OC 4G
HDD SSD Corsair Force MP600 M.2
Kingston 16GB DDR4 3.6
Zdroj CORSAIR CV550w

Nekolikrat do dne se mi restartuje PC, jak pri hrani Tak pri prohlizeni webu.

Delal jsem stress check cpu (Cinebench) a GPU (Heaven) cpu okolo 60c a GPU 70c pri zatezi. Mem test zhruba 6 hodin, vse v poradku.

PC 3x reinstalovan, ovladace aktualizovany ze Stranek vyrobce.

Prvne jsem reinstalloval win, stahl win aktualizace, nainstaloval ovladace pro motherboard. Pak GPU. Updatnul Bios.

Nejake tipy , rady?

proč sem pořád dáváš fotky z mobilu a nespustíš ten nirsft bsod viewer v normálně velkém okně? potřebuješ vidět jak historii bsod, tak sloupec "caused by driver".
ta grafika je nová, nebo nějaký bazar?
a jestli to každou chvíli přeinstalováváš na nový systém (w10, w11), zkus napsat z čeho je momentální screen a odkud jsi instaloval ovladače.

#1 Uz jsem pridaval i screen z bsod. Jeste jednou extra pro tebe.

#2 Meziostelsu [86.49.246.xxx], 24.07.2022 13:03#2
Jeste dodam stari cca 2 roky, mam k tomu fakturu, koupeno z druhe ruky, jeste v zaruce (prodejce zakoupil v CZC)

#3 Reinstalloval jsem CHIPSET a vypnul Trubo boost pro CPU, zatim to pri testovani VRAM slape, tam kde uz jsem mel blue death - je to zatim v poradku.

#4 Momentalne mam Win 11, ze stranek vyrboce, https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/All-series/PRIME-B550M-K/HelpDesk_Download/ a https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-5500-series/amd-radeon-rx-5500-series/amd-radeon-rx-5500-xt AMD Software: Adrenalin Edition - Adrenalin 22.5.1 Recommended (WHQL)

screen toho programu ukazuje historii pádů - teddy pokud jsi systém mezitím nepřeinstaloval, jak se zmiňuješ.
jestli je to od té doby jediná chyba, je to málo informací, protože nt_os_kernel viníkem není.
někdy může přikuřovat další ovladač/dll přítomný v ram, který bývá vidět v dolní půlce okna, ty bohužel tajíš screen celého okna.

okénko tvé konkrétní chyby je v podstatě obsah "caused by driver", proto bývá zbytečné ty chyby rozklikávat. výše to po tobě někdo chtěl, ale sám vidíš, že to nic nepřináší.

podle původního popisu jsi měl nainstalovaný chipset driver, přesto po jeho nové instalaci nějaké chyby zmizely. proto jsem chtěl přesnější popis, co a odkud máš momentálně nainstalované.
samozřejmě když ti vadí mi odpovídat, já to přežiju, mě pc nepadá.

bodlo by mit moznost si pucit jine ramky, pro test aspon 8gb.

...to kdyby to padalo dál s jinými chybami než ovladač grafiky - protože máš desku asus. ale memtest ti prošel, tak tomu dáme nejnižší prioritu.

Tady je cely screen.

Opet se to nyni stalo - po VRAM stress testu pres OCCT zhruba 22minuta, to mi ale nic nezachytilo v Blue View a PC se restaroval. Ale neco se zachytilo v Event View, coz asi taky moc informaci neda.

Ten CHIPSET sem odinstaloval a nainstaloval stejny ovladac co mam z webu vyrobce - pzn. chvilku to vypadalo nadejne.

Ty RAM, bohuzel nemam jak otestovat, ale jel jsem memtest86 celou noc a probehlo to vse v poradku. Stejne Memory Diagnostic od Windowsu.

Update 18:47
znova VRAM test zhruba 15ta minuta, objevila se cerna obrazovka, vetraky PC jakoby ze silely a PC se restartoval... Blue Screen View nic, opet jen Event View.

eventlog: šel bych v menu vlevo do windows logs - system: co je tam v čase za zajímavé chyby před restartem (kernel power).

názvy chyb pořád vypadají na ovladač, ale jen jednou z toho je jmenovaná grafika, respektive directx = dxgmms2.sys
proto mě zajímalo, jestli grafika není extra dokupovaná z bazaru nebo na inzerát.
zkusit ještě pohledat starší verzi ovladače grafiky.

chipset: před updatem asus doporučuje odinstalovat starou verzi. mají u w10 dvě verze, u win11 už jen tu novější v3.10.

Due to the different structure for drivers, suggest you remove the old driver first before install this version driver.

bsod viewer u některých ovladačů vypisuje verzi 10.0, proto není poznat, co je tam aktuálně za verzi windows.

#1 prikladam screen, cely event log mi zde nejde uploadnout kvuli velikosti, tak prikladam castecnej.

#2 Ta grafika byla taky kupovana v CZC stejny den, jako zbytek komponentu.

#3 Zase jsem zkousel VRAM a opet stejny problem - black screen a vetraky na plno, tentokrat se ani nerestartoval a dal bezel, prikladam video

samozřejmě sem nemá smysl postovat screen informačních záznamů. ale jen zajímavé chyby, které by mohly vést k pádu pc. chyby mají vlevo nějakou varovnou ikonu.

já tě nechcu poučovat ze základů ovládání windows, takže stručně: když se ti delší výpis do pidiokna záznamů nevejde a chceš těch řádků vidět více, potáhneš nevhodně nastavené dělítko myšem dolů.
ale nejspíš tam nic rozumného nebude.
když vidím, jak m$ ve win11 zprasil listovací šipky, asi nepředpokládá, že by někdo chtěl jakýmkoli výpisem listovat.

smysl přiloženého videa mi uniká. na obrazovce nic není vidět, asi to spadlo. grafika vypadá že je těsně přilepená ke zdroji a skoro nemá odkud nasávat vzduch - ale možná to jen tak vypadá.
psal jsem o starším ovladači videa, když to s s tímto nechce chodit - bez reakce.

Tak jsem reklamoval zdroj a dostal jsem novy. Pujcil jsem si grafickou kartu od kamarada a pocitact slapal v poradku. Po zhruba mesici reklamace jsem dostal opravenou grafickou kartou a PC zase pri hrani her pada... Nerozumim tomu, ze grafika byla opravena aniz by byla napsana zavada. Takze, odhaduju, ze je to proste v grafice

grafika byla opravena aniz by byla napsana zavada

Zvláštní, co to je za servis?
Chyba může být kdekoliv, počínaje zdrojem a deskou. Pokud PC šlape s jinou grafikou, zkus flashnout předchozí BIOS od výrobce desky. Někdy ty nové můžou být neodladěné, většinou BETA verze a způsobovat chyby. V první řadě tipuju zdroj, ale tohle může dělat prakticky cokoliv.
Asi bych ještě nabootoval nějaký live systém, jestli se to bude chovat stejně.