Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Office ve Windows 7

Dobry den. Potreboval bych vedet, jake Office jsou kompatibilni s Windows 7/32 bitu. Mozna by mi stacil i samotny Word, jestli se da sehnat. Diky za odpovedi

Můžu vědět zdroj této informace na webu Microsoftu?
Toto platilo kdysi, v té době se instalovala defaultně 32bit i v 64bit Win.
Jenže podle mě už to neplatí, defaultně se instauje 64bit v 64bit Win.
Info ohledně volby je třeba tu:
https://support.microsoft.com/cs-cz/office/volba-mezi-64bitovou-nebo-32bitovou-verz%C3%AD-office-2dee7807-8f95-4d0c-b5fe-6c6f49b8d261
Podle mě je doporučováno používat 64bit Office v 64bit Win pokud z určitého důvodu není vhodné použít 32bit Office.
Já bych 64bit volil i kdybych důvod neměl. A dokonce jeden malý mám, používám 64bit php s připojováním na ODBC (mdb) a potřebuju 64bit ovladač ODBC (mdb), jenže defaultně ve Win je jen 32bit a 64bit Office jej nainstalují a není potřeba instalovat ten ovladač samostatně v nějaké staré dostupné verzi.

Ano, umím, první odkaz (2 roky starý text) mimo Microsoft (překlad translator):

Od vydání Office 2019 společnost Microsoft nyní doporučuje nainstalovat 64bitovou verzi Office, pokud nemáte konkrétní potřebu, která stále vyžaduje 32bitovou verzi.
Osobně, a hlavně z pohledu Outlooku, jsem za poslední roky viděl jen velmi málo případů, kdy by používání 64bitové verze Office způsobilo problémy, takže jsem rád, že se Microsoft nyní konečně rozhodl, že zlom nastal dosaženo.

... jo a googlil jsem office recommended bit version.

ja som mu ale neporadil kravinu a este k tomu, "obecne" napisat uplnu blbost. si sa zasekol v roku 2007 asi ;) a namisto toho, aby si povedal sorry, tak tu ides pisat nieco o prudeni. vazne, zamysli sa trochu nad svojim spravanim, nic v zlom, si ako skolkar ktoremu poslapali hracku.

:) cize ziadna odpoved? nemusis so mnou stracat cas, napis to predsa vseobecne, pre kazdeho, kto si toto vlakno vyhlada, sme na verejnej poradni, a bude chciet vediet, ci si moze nainstalovat 64bit office. cakam.

Jen dodám, že obecně je doporučováno instalovat 32 bitovou verzi Office i na 64 bit OS. - kym konkretne je to doporucovane a z akeho dovodu?

aj som si to myslel, cize vobec ziadna odpoved. ty si admin? ved nemas na to byt ani posledna upratovacka co vam utiera prach zo serverov. ak nabuduce budes radit, tak sa najskor zamysli, a ak ti vyjde, ze to co pises je kravina tak to cele vymaz a chod sa hanbit do kuta. to "A" pri tvojom mene by som radsej vypol, na tvojom mieste.

Si trápny. V dobe windows 7 sa všeobecne doporučovalo inštalovať 32 bit office. Prečo, vie len tupý MS. Myslíš, že sa od vtedy vo W7 niečo zmenilo ? A to aj dnes keď sťahujem inštalačku office, predvolene ponúka 32 bitovú verziu, hoci mám 64 bitový systém. Ak niekto nevie a pýta sa aký office má nainštalovať, určite 64 bitový nepotrebuje.

Vážně si to nedokážeš vyhledat?

https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/office/office-2013-resource-kit/ee681792(v=office.15)?redirectedfrom=MSDN

We recommend the 32-bit version of Office for most users, because it's more compatible with most other applications, especially third-party add-ins. This is why the 32-bit version of Office 2013 is installed by default, even on 64-bit Windows operating systems.

Další zdroj třeba tady:
https://www.michalzobec.cz/microsoft-doporucuje-pouzivat-32-bit-x86-edici-office-2010-1682

Ale ty to vlastně nechceš vědět, ty se potřebuješ hádat.

tazatel urcite ano, o tom ziadna, ja cely cas reagujem iba na tvoje tvrdenie o tom, ze V SUCASTNOSTI sa DOPORUCUJE instalovat 32bit office na 64bit win. to je cele, nic viac a nic menej. a cely cas pisem, ze to co tvrdis je kravina a nic take sa V SUCASTNOSTI vobec nikym neodporuca.

tu, tvrdis to konkretene tu:

host Administrátor, 26.07.2022 06:50#2
Jen dodám, že obecně je doporučováno instalovat 32 bitovou verzi Office i na 64 bit OS.

Datum 26.07.2022 je iba nedavna minulost, tvrdis teda v roku 2022 ze je OBECNE DOPORUCOVANO INSTALOVAT 32 bit verzi Office i na 64 bit OS

Tazatel sa NIKDE nezmienuje o tom, ze by mal 64 bit OS alebo ze uvazuje o intalacii 64bit office. Tvoje tvrdenie si potvrdil odpovedou na dotaz uzivatela ABOX

Abox @host, 26.07.2022 06:53#3
Stejně má 32bit, tak nehrozí...

tvoja odpoved:
host Administrátor @Abox, 26.07.2022 07:07#4
Já vím, psal jsem to jenom jako doplňující info.

cize ako admin a vazeny clen poradni si psal ako doplnujuce info uplnu kravinu.

takisto uzivatel KACIKAC ta upozornil na to, ze radis sprostost.

Trapný jsi ty, sakraforte. A podle mě i fallon a host. A to z jednoho důvodu, neumíte normálně diskutovat :-)
Všimni si příspěvku:

Jen dodám, že obecně je doporučováno instalovat 32 bitovou verzi Office i na 64 bit OS.

Všimni si těch slov obecně, je (přítomný čas) a OS (Operační Systém, ne Windows 7 konkrétně).
Já tu reagoval na tento příspěvek a debata pod tímto příspěvkem je o přítomném času.
Ano, v době Windows 7 před lety se doporučovalo instalovat 32 bit Office i v 64 bit Windows, to tu aspoň já nevyvracím. A chudák fallon je zmatený, stejně jako ty .-)

ano, pri specifickych poziadavkach ako je uvedene na webe Microsoftu je ODPORUCANE instalovat 64bit office (v opacnom pripade by samozrejme specificke poziadavky ako napr. working with large data sets, working with extremely large pictures, videos, or animations in PowerPoint, working with files over 2 GB in Project atd.. nefungovali spravne na 32bit verzii Office, preto, opakujem a zdoraznujem, je v tomto pripade ODPORUCANE instalovat 64bit verziu Office na 64bit verzii WIN OS (ano, aj na 64bit Win7))

ano, ved to je samozrejme predsa. ale toto nie je pointa, pointa je predsa v nezmysle, co napisal host. neviem ci dokazes pochopit pisany text, ak nie tak si radsej vsetko citaj dva, tri a aj viac krat, pusti si pritom nejaku relaxacnu hudbu, navar si teply caj, najdi si pohodlnu polohu a citaj pomalicky, kludne, aj viackrat za sebou a hlavne s porozumenim.

Zase predkladáš v "súčasnosti". TO SI SI VYMYSLEL TY. Čo sa v súčasnosti odporúča netuším. Je mi to fuk. Ročne od vydania office 2016 inštalujem cca 100 licencií ročne. 32 bitových do 64 bitových windows. Ešte sa ani jeden neozval, že mu niečo nejde. Tak ani nemám dôvod to meniť. Kacikac je prvý o ktorom viem , že potreboval 64bit. A teraz chce z toho urobiť pravidlo :-D

to je velmi pekne a chvalitebne, isto si velmi sikovny ITckar, o tom ziadna. ale STALE si nepochopil pointu a dovod tejto diskusie. nevadi. caj navareny? ja som si nic nevymyslel, len host tu siri dezinformacie (tu nie sme na webe badatel.sk) tak som pokladal za spravne usmernit ho a vyviest z omylu.

Či to host myslel v súvislosti z dneškom nenapísal, tak mu to nepripisuj. Aj ja som to pochopil, že je to myslené v súvislosti z windows 7 a tom je táto téma.
To že MS odporúča inštalovať od 2019 64 bit verzie , zdroj sa mi overovať nechce..

Od vydání Office 2019 společnost Microsoft nyní doporučuje nainstalovat 64bitovou verzi Office, pokud nemáte konkrétní potřebu, která stále vyžaduje 32bitovou verzi.

je v tejto téme úplne jedno , lebo office 2019 do sedmičky asi nedostane.

* s dneškom, s windows 7 - tato tema je o 64bit WIN7? vazne? stale ti unikaju suvislosti. prezrad mi, tak normalne, chlapsky, po svojom, ako chapes tuto vetu, dam ti aj moznosti:

Jen dodám, že obecně je doporučováno instalovat 32 bitovou verzi Office i na 64 bit OS.
v slovencine:
Iba doplnim, ze vseobecne je doporucovane instalovat 32 bitovu verziu Office aj na 64 bit OS.

a) vseobecne je doporucovane instalovat 32bit Office na 64bit OS - sucastnost, rok 2022
b) vseobecne v minulosti, za davnych cias, cias mytov a legiend, bolo doporucovane instalovat 32bit Office na 64bit OS
c) vseobecne je doporucovane instalovat 32bit Office na 64bit WINDOWS 7 - sucastnost, rok 2022
d) vseobecne je doporucovane instalovat 32bit Office na 32bit WINDOWS 7 - sucastnost, rok 2022
e) vseobecne je doporucovane instalovat 32bit Office na 64bit WINDOWS 7 - minulost, rok 2013 a menej
f) vseobecne je doporucovane instalovat 32bit Office na 32bit WINDOWS 7 - minulost, rok 2013 a menej
g) ani jedna z moznosti, mam na to svoje vysvetlenie, ktore napisem do odpovede

vsimni si, ze HOST nikde v odpovedi nespomina WIN7 iba predklada dezinformacne vseobecne odporucenie, ktore, samozrejme, nie je pravdive.
(ako jemna napoveda ti moze byt aj to, ze v povodnom dotaze sa spominaju 32bitove WIN7)

je doporucovane = sucastnost

Či to host myslel v súvislosti z dneškom nenapísal, tak mu to nepripisuj. Aj ja som to pochopil, že je to myslené v súvislosti z windows 7 a tom je táto téma. - prave si napisal, ze si jeho odpoved pochopil tak, ze je myslena v suvislosti WIN7. co je chvalihodne, aspon nieco si pochopil, aj ked po svojom, ale pochopil. Teda sa posunieme dalej.
Tato tema je o WIN 7 32bit. zatial chapeme, vsetko ok? dolezite su tie cisla 3 a 2 za slovom WIN7. nato host nezmyselne pise nieco o 64bit OS - tu je dolezite si uvedomit, ze sa nahle zmenili cisla z 3 a 2 na cisla 6 a 4 a vypadlo slovo WIN7. zatial to beries, stihas sledovat? skvele. cize, stale nic? nedopalilo ti?

sakraforte: To znamená, ak to nutne potrebuješ, tak si 64bit nainštaluj. Inak 32. (hovorí sa tu o office. To aby si nebol zmetený)
fallon: ano, ved to je samozrejme predsa.

Podľa toho si to už pochopil, ale stále ti to nie je jasné.
Daj mi odkaz kde MS odporúča 64 bitový office, ani nechcem na windows 7. Ale nie ten čo si mi už dával. To sme už vyriešili o 3 riadky vyššie. Myslím v tomto poste. Ano ?

je to marne, spolutrpitel KACIKAC to napisal dostatocne zrozumietelne aj pre teba:

Zakladatel vlákna má 32bit Windows, logicky si tam dá 32bit Office, žádný problém v tom nevidím (kromě toho, že používá nepodporovaný Windows 7).
Pokud někdo používá 32bit Office na 64bit Windows, tak ať používá, žádný problém v tom nevidím.
Problém vidím ale v tom, když někdo v roce 2022 napíše jako host toto
:

"Jen dodám, že obecně je doporučováno instalovat 32 bitovou verzi Office i na 64 bit OS."

Protože podle mě to není pravda. Pravda to bývala před x lety, ne v roce 2022. Např. mimojiné z důvodu toho, že instalátor defaultně instaluje na 64bit Windows 64bit Office a proto, že na webu MS jsem si nevšimnul, že by Microsoft obecně v současné době doporučoval 32bit Office na 64bit Windows. V minulosti tomu bylo jinak.

Viem, je to po cesky, mozno ti cestina robi problemy, ale snaz sa to tak tri-styrikrat pomalinky precitat a potom odpis, ok? dolezite casti som ti zvyraznil boldom, aby si to mal o nieco lahsie na pochopenie.

ze ty si to cital iba raz, priznaj sa, na raz to nepochopis predsa, ved sa uz poznas.
podme teda na to z inej stranky, skusime nieco ine. budes na to ale potrebovat velku fantaziu, pretoze to bude narocne na imaginaciu. Predstav si ine vlakno, napr. o vybere vhodneho OS do noveho PC. vlakno je zo sucastnosti, z roku 2022. tema vlakna je aky je vhodny OS do noveho PC (naschval to pisem dvakrat, aby si to pochopil). hned v druhej odpovedi sa zjavi admin tejto stranky, cvicne mu hovorme napr. HEST. a da odpoved:

Jen dodám, že obecně je doporučováno instalovat WINDOWS 95 na PC.

Ako takuto odpoved pochopis?
a)je to nezmysel, ved WIN 95 je stary OS, to ma HEST urcite nejake pradavne informacie
b)ano ano, je to pravda, uz som za zivot nainstaloval stovku OS, vsade WIN 95 a nikto sa nestazoval
c)on urcite nemyslel SUCASTNOST

jasnejsie? nie? dane vlakno nikde nehladaj, je to len hypoteticka uvaha!

ty ale nechapes jedno a to, ze NIE JE obecne odporucane instalovat 32 bitovou verzi Office i na 64 bit OS. nie je to pravda. bola to pravda v casoch ked si plaval tatkovi vo vajciach. v dnesnej dobe to ale uz pravda nie je. rovnako ako nie je pravda instalovat WIN95 do noveho PC (ano, v minulosti WIN95 odorucal priamo microsoft, ako uplnu novinku, odporucal ho instalovat, ale to bolo v dobe v ktorej sa zasekol admin host a zrejme aj ty - analogia 32bit/WIN95 ti snad uz docvakla). ak si toto nepochopil... odporucam si nastudovat co znamena slovo OBECNE. A je uplne irelevantne o com je tema, tema sa hostoveho odporucania nijako netyka. mohol to napisat aj do poradni o vareni, pri recepte na zavarane uhorky. rozumies to mu, ze pointa je v dezinformacii?

Ak bolo v dobe windows 7 doporučované inštalovať 32bit verziu office, platí to isté o inštalácii office na windows 7 aj dnes. OBECNE neznamená dnes, a v kontexte hostovej odpovede ani všade. Ty si naštuduj čo je to myslieť v súvislostiach.

rovnako ako nie je pravda instalovat WIN95 do noveho PC

dobre, dobre, to už skúšať nebudem.

dnes to praveze uz neplati. jediny, teda najvaznejsi dovod preco instalovat 32bit bola NEKOMPATIBILITA addonov. nic ine. proste ak si pouzival v 32bitovej office verzii addon a preistaloval si na 64bit tak proste addon nefungoval (je jedno ci primarny OS bol W7, 8, 8.1, 10, 11 64bit) dnesne addony (teda vacsina, najpouzivanejsie) su prepisane aj na 64bit office.

To už fakt není normální. :-D

vsimni si, ze HOST nikde v odpovedi nespomina WIN7

A ty si všimni, že o Windows 7 se píše v dotazu a tím pádem se o nich mluví celou dobu. Nebo to mám psát extra do každé věty, abys to pochopil i ty?

je doporucovane = sucastnost

Někdo to doporučení zrušil? Já ho na stránkách MS stále vidím.... viz. odkaz výše.

P.S.: nečekám, že to pochopíš.

V dotazu se píše o Windows 7 32bit. Tys tu ale psal o 64bit a o OS.
Extra do každé věty to psát nemusíš, ale je rozdíl pokud napíšeš OS nebo W7, přičemž tvá věta se netýká tazatele přímo.
Ano, na stránkách MS to vidíš, jenže to platí pro staré Office, kdybys to uvedl konkrétně pro ty staré Office, neřešil bych to.

Ano, nesmyslně používají nepodporovaný Windows. Jenže tys psal OS, komentoval jsem to obecně pro OS.
Ano, teď je přítomný čas.
Navíc si i myslím, že u nejnovějšího buildu Office, který ještě je schopný rozjet na Windows 7, platí to co píšu.
Konkrétně by to měl být:
Build 12527 z ledna 2020 (revize je aktuální pár dnů stará)
viz:
https://mrodevicemgr.officeapps.live.com/mrodevicemgrsvc/api/v2/C2RReleaseData

Nechytám tě za slovo. Jen nemám rád, když někdo napíše něco, co je nesmysl. A pak se tak šíří bludy. A mysli si o mně co chceš a klidně si dál zachraňuj své ego.

Tazatel nereaguje.
Není uvedeno pro jaké konkrétní účely má být Word použitý.
Ve Windows 7 x86 bude nejvyšší funkční verzí Word z MS Office 2016.

Otázka na tazatele...
Pro jakou verzi je legálně získané produktové číslo (product key)?
Pokud je PN pro verzi starší, tak bych neusiloval o 2016 a držel bych se starší verze, podle pracovních potřeb.

Verze 2003 je dost stará, ale taky dost rychlá. Mejmenší sada funkcí. Držím také kvůli kompatibilitě, např. starého formátu.
Verze 2007 podporuje novější formáty a funkce, je ale pomalejší a mnohem méně stabilní než ver. 2003.
Verze 2010 opravuje většinu chyb ver. 2007. Zlepšením výkon se přiblížila ver. 2003.
Verze 2013 přidává funkce ale výrazně se snížil výkon.
Verze 2016 je poslední použitelná pro Windows 7. Přidává pokročilejší funkce. Mírně zlepšený výkon oproti ver. 2013, ale stále mnohem nižší než ver. 2010.

Pánové, nehádejte se. Vaše přestřelka je zbytečná.
Zkuste příště zohlednit, že...
Tazatel nereaguje (dva rádci se perou, tazatel se směje).
Nezmínil účelovost a cíl použití.
Pokud něco tvrdím a píšu, je dobré zvážit doložení zdrojů, nikoli až následující den.
Ta MS doporučení se týkají verze 2013. Přitom nevíme jakou verzi má tazatel legálně zakoupenou.
Pokud má verzi 2010, tak bych ji klidně použil. Použitelné budou obě, x86 i x64. Uživatel se musí rozhodnout podle svých potřeb. Jeho pracovní požadavky neznáme, proto nelze rozhodnout a doporučit konkrétní x-bitovou verzi.

Na druhou stranu, kolikrát si tady taky připadám jak sluha líných a neschopných.
Každý tazatel by měl zadat dotaz až po patřičné snaze si vyhledat potřebné informace.
Chápu, když má někdo jazykovou bariéru.
Chytřejší čtou a snaží se naučit se učit a hlavně vyhledávat informce.
Ti ještě schopnější si to nastudují a prakticky zrealizují.
Tak klid a mír... :beer:

Aby mi to nezapadlo v té přestřelce, tak si to radši dám sem...

MS Office 2010
https://www.michalzobec.cz/microsoft-doporucuje-pouzivat-32-bit-x86-edici-office-2010-1682

MS Office 2013
https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/office/office-2013-resource-kit/ee681792(v=office.15)?redirectedfrom=MSDN

Vůbec tomu nerozumím.
Vystačím s LibreOffice a mimořádně s MS Office 2010 a 2003.
Jsem prostý smrtelník vědomý si toho, že kvalitativní vývoj různých verzí stejného Microsoft SW je dost proměnlivý. Nové verze = taková předražená houpačka okořeněná marketingovými kecy.

Abych to za sebe uzavřel tak...
Tazatel má 32bitovou verzi Windows 7, takže ať si tam klidně dá 32bitovou verzi MS Office. Naprostá většina uživatelů s tím nebude mít problém. Pokud se ukážou faktické důvody, tak pak může přejít na x64.

Jestli je něco co mě tíží, tak máme rychlé internety a připojení, ale ti hňupi v Microsoft smazali staré dobré ISO instalačky.
Nikdo neuvažuje tak, že jsou uživatelé, kteří to ještě stále potřebují. Než bych to pracně hledal na externích discích, tak si to chci raději stáhnout.
Ano, i v roce 2022 provozuju a servisuju počítače bez připojení k internetu...

Zakladatel vlákna má 32bit Windows, logicky si tam dá 32bit Office, žádný problém v tom nevidím (kromě toho, že používá nepodporovaný Windows 7).
Pokud někdo používá 32bit Office na 64bit Windows, tak ať používá, žádný problém v tom nevidím.
Problém vidím ale v tom, když někdo v roce 2022 napíše jako host toto:

"Jen dodám, že obecně je doporučováno instalovat 32 bitovou verzi Office i na 64 bit OS."

Protože podle mě to není pravda. Pravda to bývala před x lety, ne v roce 2022. Např. mimojiné z důvodu toho, že instalátor defaultně instaluje na 64bit Windows 64bit Office a proto, že na webu MS jsem si nevšimnul, že by Microsoft obecně v současné době pro aktuální Office doporučoval 32bit Office na 64bit Windows. V minulosti tomu bylo jinak.

Microsoft 2000 i 2003 by měly být bez problémů, 2003 jsem měl léta ve vistách (což je skoro totéž jako sedmy), 2000 má kolega v desítkách. Jinak neni důvod, aby nešla jakákoliv verze, která sedmičky nebo nižší požaduje (tj. nemá mezi požadavky 8, 8+1, 10 a podobně).

Libre office je potřeba vyzkoušet, když jsem usoudil, že bych chtěl 64 bitovou verzi (jeden dokument tak trochu sahal na maximum 2GB pro 32 bitové aplikace a blbě se s ním pracovalo (LO se musel po každé náročnější operaci s ním restartovat); měl jsem verzi pžibližně 4.4.4.4 a 64 bitů začínalo až pětkou), zjistil jsem, že podpora sedmiček je tak trochu podivná. Verze 5.něco nešla, tak jsem si řekl, že už sedmičky odpískali, ale pak o něco novější verze (začínající taky pětkou) šla jakoby se nechumelilo. Od té doby jsem po tom nepátral, vím, že v nových distribucích linuxu jsou verze 7.x a verze 4 nebo 5 jsou už značné historické relikty.

Radím vyzkoušet, 4.1 až 4.4 mám vyzkoušené, ale to je historický relikt (teda ony sedmičky taky, takže by to nemuselo moc vadit). Jo ještě čtu těch 32 bitů, tak to bude výzvou samo o sobě, programy na 32 bitů se už nově moc nedělaji. V případě LO to zkoušení stojí jen čas, u mickosoftu by to navíc ještě stálo nějaké peníze.