Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukradený heslo - poplach panika

Dobrý den... dostal jsem tenhle email a popravdě jsem ted docela v háji a nevím co mám dělat... heslto které je přešrtlé sedí (než jsem ho změnil...) neví někdo co ted mámd ělat?
zároven jsem měl ve schráně změnu hesla na sony (který nepoužívám) a microsoft...

prosím... docela ted panikářím... tohle je stará emailová adresa ale je divné že tohle heslo k ní nepatřilo.. .tedy dřív ale pak jsem ho změnil ještě než se stalo tohle...
dřív jsem tohle heslo používál na dost místech ale pak jsem ho všude změnil... nejspíš došlo k uniku...
jinak té části že jsem natočen jak se "ukájím" se nebojím... kameru ani nemám zapojenou
spíš mi jde o ten unik hesel a co vše mohlo uniknout

k těm starým uniklým heslům: hlavně není dobré u různých služeb, kde je odhadnutelné tvé přihlášení, používat stejné heslo.

třeba proto je lepší u eshopů nepoužívat registraci, aby u toho bezcenného přihlášení člověk nepoužil a neprofláknul při krachu eshopu stejné heslo, které využívá i na důležitý mailový účet.

a není lepší tam neklepat náhodnou směs znaků, heslo si uložit v prohlížeči a v případě potřeby např. změně pc si prostě něchat zaslat na email odkaz pro obnovu hesla a uložit si nové? a mít tak možnost využívat všech výhod registrace na eshopu jako např. opakovaný nákup, uložené přepravní informace, reklamace na kliknutí, přehled objednávek a další..

Únik mohl nastat mnoha způsoby.
Úsilí má smysl zaměřit na stanovení si správné metodiky a vytvoření nových návyků.

1) nejprve je nutná změna hesla
2) řetězení schránek pro případ neschopnosti se přihlásit, např. 1-2-3, nejprve se doručený e-mail pošle do 1., z ní do 2., ze 2. do 3.
3) využívat maximální možné zabezpečení ze strany poskytovatele
4) generovat si dlouhá hesla a pravidelně je měnit, např. eIuqIYuB^$66Fw7Gli0Wx9SjOhSf0L
5) vhodné je zakládat si nové schránky, každou zvlášť pro daný účel (např. když uzavírám smlouvu na povinné ručení, tak si založím něco jako SPZ ABC 11-22 + kombinace názvu pojišťovny + rok vzniku
ABC1122.kooperativa.2022@seznam.cz

Jakmile mi začne chodit nějaký mail spam s obtěžující reklamou, žádám pojišťovnu o vysvětlení, komu kontaktní údaj zaprodali. Nejednou jsem takhle viníka konfrontoval.

už dávno používám asi 5 hesel + dvoufázové ověření kde je to možné
tohle byl starý email který jsem už téměř nepoužíval vyjma pár služeb registrovaných dávno (lolko, microsoft účet)
parchant změnil email u steam učtu který jsem měl bokem kde bylo přesně nula her a twitter účet který jsem nepoužíval...
tak ať si to užije

Je dobře, že je tu tenhle příspěvek.
Snad se někdo preventivně ponaučí a včas nasadí potřebný bezpečností přístup k věci.

Pokud hesla někam ukládat, tak... https://keepass.info/
Nejlepší je nikam neukládat ani si je nezapisovat. Dobré je, když služba umožňuje vygenerovat odkaz pro změnu hesla a vždy si nastavit nové heslo. Pouze pro tento účel je nutné mít vyhraženou spolehlivou bezpečnostní schránku, do které je vše z ostatních přeposíláno.

Jo takových už mi přišlo. Škoda jen, že není komu popřát příjemnou zábavu nad těmi videi, která avizuje. Sám bych si možná jednu kopii vyžádal, abych viděl, co natočil webkamerou, která v PC ani neni a pokud je, tak je to třeba lupa (takzvaný mikroskop). A které stránky pro dospělé se mu tak líbí, jestli poradna.net nebo arduino.cc nebo nějaké jiné stránky.

Prostě to zkouší, a někdo hloupý mu občas ty bitcoiny možná i zaplatí.