Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunguje internet přeš kabel, přestože Wi-Fi funguje

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně nefunkčního internetu přes kabel. Když internet připojím přes Wi-Fi tak běží, na modemu připojený kabel ani nesvítí. Zkoušel jsem jak na PC, tak na notebooku, tak na televizi a všude stejný problém. Modem jsem restartoval, resetoval a dokonce i vyměnil za jiný a internet přes kabel stále nejde. Děkuji za radu.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
přes kabel v okně cmd.exe, výpis přesměruješ do souboru: ipconfig -all > ip.txt notepad ip.txt pak…
lední brtník 26.07.2022 21:12
lední brtník
snad jsem to udělal správně
Ikoncz 26.07.2022 21:20
Ikoncz
Nejspíš to máš blbě nastavené - prohozenou IP a GW. Zkus DHCP ...
dsa 26.07.2022 21:24
dsa
Šlo by to prosím napsat trochu podrobněji, v tomhle nejsem úplně zběhlý. Jen ještě pro informaci, př…
Ikoncz 26.07.2022 21:27
Ikoncz
Souvisí to možná s tím nastavením :-) musíš mít na PC správnou IP (z rozsahu routeru). Vlezeš do na…
dsa 26.07.2022 21:29
dsa
Tak změněno a stále nefunguje. Nebude to spíš nastavení od modemu, protože ten problém se nachází i…
Ikoncz 26.07.2022 21:34
Ikoncz
Jo, kouknul jsem na ten modem/router a ty adresy IP a GW jsou asi správné (můžeš to nechat s DHCP ne…
dsa 26.07.2022 21:37
dsa
Vše jsem proházel již několikrát, a jak jsem zmiňoval zkoušel jsem i jiný na kterým nastal stejný pr…
Ikoncz 26.07.2022 21:40
Ikoncz
Kdyžs zkoušel zapnout DHCP, dals "automaticky" jak IP, tak DNS? Ve tvém výpisu jsou DNS asi Google,…
dsa 26.07.2022 23:42
dsa
Ano, dal. nový
Ikoncz 27.07.2022 07:06
Ikoncz
Nake prikazy v CMD na PC jsou na prd s ničím ti nepomůžou jak jde o problem vsech zarizeni v siti. N…
HPET 27.07.2022 02:06
HPET
Tak se mi podařilo z nějakého důvodu zprovoznit internet na pc i notebooku, televize stále nefunguje… nový
Ikoncz 27.07.2022 08:39
Ikoncz
pripoj k notebooku cez kábel len PC/notebook, nastav vo vlastostiach sieťového pripojenia IP, DNS na… nový
sakraforte 27.07.2022 09:08
sakraforte
Dej tam to DHCP a automaticky IP a DNS. nový
dsa 27.07.2022 09:35
dsa
Uveďte router Zyxel VMG1312-B30B do továrenských nastavení (reset) nový
Sodrak 27.07.2022 09:53
Sodrak
Problém se mně nakonec podařilo vyřešit, děkuji všem za rady. nový
Ikoncz 27.07.2022 15:00
Ikoncz
dost kuriózní stav: funkční wifi, správně přidělené adresy, ale přesto nefunkční lan. hodilo by se n… nový
lední brtník 27.07.2022 15:18
lední brtník
Koupil jsem nový, neměl jsem na to nervy(stejně většina co dodává O2 je stejný krám jako co jsem měl… nový
Ikoncz 27.07.2022 19:48
Ikoncz
já bych chápal změnu nastavení na wan straně, ale to by pak nešel celý starý router = ani wifi. tak… poslední
lední brtník 27.07.2022 23:20
lední brtník
Bývá dobrým zvykem prozradit řešení, může se to příště hodit i někomu dalšímu. nový
Karel04 27.07.2022 15:19
Karel04

Vše jsem proházel již několikrát, a jak jsem zmiňoval zkoušel jsem i jiný na kterým nastal stejný problém. Situace nastala po výpadku sítě od O2. Následně mi bylo sděleno že mám vadný modem a at ho vyměním, tenhle jsem měl v záloze + ještě ten co jsem zkoušel následně. O2 se k tomu nijak nemá a tvrdí že internet běží a dál je to nezajímá.

Nake prikazy v CMD na PC jsou na prd s ničím ti nepomůžou jak jde o problem vsech zarizeni v siti.
Nejlepe by bylo, se pripojit primo na konsoli toho ruteru (pro me za me pres telnet. K UART se bez rozdelani routeru se na RX/TX/GND piny stejne nedostanes) .
Nasledovne zobrazit 'show module all' a nahlednout na interface status, show mac address-table / pichnout tam ten LAN kabel a spustit show cable-diagnostics TDR, jestli ti vrati "Mismatched" nebo "Short" muze a pravdepodobne pujde o materialni zavadu.

Nebo když zapojiš kabel LAN do toho routeru, jakou barvou ti blika dioda na ton portu ? (zelena/oranzova/zadna).
Uz jsi ten router zkusil reserovat a upgradovat novy firmware ?

A na komec, ten kabel zapojujes na tom routeru do portu “LAN” nebo do “WAN” ?

Tak se mi podařilo z nějakého důvodu zprovoznit internet na pc i notebooku, televize stále nefunguje, ale nejde většina webových stránek, běží převážně google, seznam apod., ale dál rozkliknutí nefunguje. Zároveň se stále nepřipojím přes kabel do nastavení routeru.

pripoj k notebooku cez kábel len PC/notebook, nastav vo vlastostiach sieťového pripojenia IP, DNS na automatiku a potom daj výpis ipconfig. Predpokladám, že máš doma len jedno takéto zariadenie. Ak ti funguje iba cez wifi, tak daj aj výpis ipconfig s pripojenou wifi a odpojeným káblom.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru