Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem O2 TV přestal podporovat přenos přes Chromecast

Ahoj,neřešil jste někdo již asi měsíc starý problém se streamováním O2tv z mobilu přes Chromecast do TV?
Nemám chytrou TV, Chromecast cca 4 roky starý, používal jsem ho ke streamování O2tv z mobilu přímo přes appku O2tv.
Nyní vývojáři appky na googleplay reagují na naštvané komenty, že již skončila podpora Chromecast - O2tv.
Nevyřešila by to starší verze appky O2tv? Asi 2 jsem si zkusil stáhnout a nainstalovat, ale ikonka streamování se v appce neobjevila.
Díky moc, Rosťa

O2 asi chce, aby lidi kupovali jejich předražený settopbox.

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/clanek/set-top-box-od-o2-poslechne-na-slovo-fungovat-bude-jako-multimedialni-centrum-40403988

Tohle je skoro jako provokace. 3-[

Nový set-top-box má také vestavěný Chromecast, který dokáže jednoduše zrcadlit telefon nebo tablet, takže si zákazníci budou moci pohodlně na velké obrazovce prohlížet třeba fotky a videa

To se musíš rozhodnout ty, jak moc chceš to O2 sledovat. Ona instalace AndroidTV přináší i další výhody - aplikace dalších poskytovatelů obsahu přímo v TV bez nutnosti ovládat přes mobil, možnost rozjet Kodi, sledovat multimedia přímo z NAS či PC pomocí DLNA apod.

Jen kvůli O2 bych to určitě nekupoval.

O2TV jsem měl jako náhradní řešení za settopbox, který mi vyhořel před měsícem při bouřce. A stačilo mi to.

Nepotřebuju být přesvědčován nějakými marketingovými řečmi, abych si koupil nové lepší super zařízení, které mi přinese spoustu výhod a funkcí, které třeba ani nepotřebuju. Viz. O2 settopbox.

Kodi a sledování multimedií z NASu zvládne i mobil + Chromecast.

přímo v TV bez nutnosti ovládat přes mobil

A není to jedno? Tak zas budu mít na stole o jeden dálkový ovladač (Xiaomi) víc?

O2 zkouší moji trpělivost... 3-[

https://www.zive.cz/clanky/o2-od-zari-zdrazi-internet-i-tv-temer-vsechny-tarify-ceka-priplatek-50-kc/sc-3-a-217726/default.aspx

Ohledně nefunkčního Chromecastu jsem si myslel, že jsem našel okliku. Vyhrabal jsem starý mobil, že na něj nainstaluju Google Home a O2TV a budu ho používat jako přehrávač TV pomocí zrcadlení obrazovky. Jenže bohužel, Google Home tento mobil nepodporuje (Lenovo P70, Android 4.4 Kitkat). :-/

Od těch oligopolních zlodějů je nutné odejít. Tedy pokud se člověk nutně nemusí seberealizovat ve sledování mlátících se dutých primitivních hlav v ringu. To prý jinde než u O2 neumí... Nejlépe jedním e-mailem vypovědět všechny smluvní vztahy. Vůbec není třeba do O2 provozoven chodit ani telefonovat. Předtím si nejprve najít dobrého místního ISP a domluvit se s ním.

Je třeba si připomenout... člověk pak ty zloděje nechce podporovat... https://mobilmania.zive.cz/clanky/evropska-komise-to-vidi-jasne-cesko-ma-jednoznacne-nejdrazsi-mobilni-tarify-v-cele-eu/sc-3-a-1353383/default.aspx

Já jedno řešení objevil. V Chromecast Google TV v obchodě Google v kategorii Přehrávání a úpravy videa je KODI. Po instalaci Kodi stáhnout české a slovenské doplňky a pak v doplňcích videa je O2 Tv. Zde už jen v nastavení doplňku vyplnit přihlašovací údaje a koukat na TV.

Je to od O2 pěkná srabárna,ale dá se to snadno vyřešit během pár minut,pokud máte chromecast 4.Na 3 to nejde.Čtyřka má vlastní paměť,takže stačí stáhnout do mobilu někde z netu instalační soubor na O2 tv.Po chvilce hledání ho někde objevíte.Může být klidně i slovenská verze je to úplně jedno,prostě si pak změníte jazyk.Poté je třeba stáhnout z google play do mobilu i do chromecastu nějakou apku na přeposílání souboru mezi mobilem a tv.Např. "Send files to tv" a přes něj přeposlat instalační soubor O2 tv do chromecastu.Poté jej nainstalujte a je hotovo.Pokud se vám nechce spustit instalace,tak budete muset zapnout možnosti pro vývojáře a v nich povolit režim ladění přes USB.Možnosti pro vývojáře zapnete v Nastavení>Systém>O zařízení a pak několikrát poklepat na Sestavení operačního systému Anroid tv.Poté Možnosti pro vývojáře naskočí normálně v Nastavení >Systém >Pro vývojáře.Po skončení doporučuji je zase vypnout a nehrát si tam s dalším nastavením,pokud mu nerozumíte. Samozřejmě lze postup použit i na další aplikace,které nejsou z nějakého důvodu v google play na chromecastu. Přeju hezké sledování O2 tv :-)