Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Šablona Blue Jeans pro Blogger.com

Zdravím,

Na blogu, spuštěném na systému Blogger.com používám šablonu Blue Jeans od Infocreeku. Problémem je ovšem určení času a data publikování příspěvku, které se zobrazuje v záhlaví každého článku. Šablona má však ve štítku jenom přednastavený text "undefiend undefined undefined". Když jsem něco o tomhle problému hledal, zjistil jsem, že je u uživatelů používajících tuto šablonu častý.

Rada zněla jednoduše: prostě si naklikat určitý formát data v administraci, bez zásahu do kódu. To nefungovalo. Sice jsem úplně nepochopil, jestli to může být libovolný formát nebo konkrétně den-měsíc-číslo-rok. V každém případě i při testu tohoto konkrétního formátu to nevyšlo a na blogu zůstává "undefined undefined undefined".

Podle jiné rady jsem měl odstranit jistou část kódu, za posledním HTML tagem šablony:

Edit this page (you have permission)
Edit this page (if you have permission) | Report spam
Google Docs -- Web word processing, presentations and spreadsheets.

Pak už mělo stačit nastavit v administraci formát data a všechno mělo být v pořádku. Objevila se sice vylepšená verze návodu, kdyby se někomu po tomto kroku objevila XML chybová zpráva. Mým problémem ale je, že nic takového jsem za posledním tagem nenašel.

Budu vděčný za vaši pomoc (mimochodem, o HTML ani CSS nemám ani tušení; šablonu jsem si vybral právě proto, že umožňuje mít slušný design i bez vlastní znalosti programování). Něco o šabloně a diskuze kolem některých jejích nedostatků je zde: http://blogger-templates.blogspot.com/2008/03/jeans .html - snad by vám to mohlo pomoct ke zformulování odpovědi.

for those who still cant figure out how to remove "undefined, undefined, undefined", go to SETTINGS then FORMATTING then change TIMESTAMP FORMAT to a format like this: "Tuesday, April 08, 2008"..

Česky řečeno, na Blogger.com v tvém účtu jít do SETTINGS (Nastavení), pak FORMATTING (Formátování) a změnit TIMESTAMP FORMAT (Tvar data) v rozbalovacím menu na tvar Úterý, Duben 08, 2008.
Sice to vypadá blbě, ale mělo by to zabrat.

Nebo bys musel editovat tu šablonu a změnit formát data tam, aby to vypadalo lépe česky.

To je právě to "naklikání v nastavení", co jsem zkoušel. Právě to zkouším znovu:

Nastavení:
Formátování:
Formát data v záhlaví:

z rozbalovací nabídky vyberu "Úterý, říjen 14, 2008"

Uložit nastavení

Nastavení byla úspěšně uložena

Zobrazit blog:

...a u článků opět "undefined, undefined, undefined"

Zkusil jsem to - a nic. Zřejmě to bude tím, že když už se to někomu podaří, může si formát nastavit libovolný. Po uložení jsem nikdy Ctrl + F5 nedával, díky za radu, ale bohužel ani tohle nefunguje. Přitom lze na internetu najít blogy s touto šablonou, kde je vše v pořádku...