Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Predlžovacie káble k cpu a gpu

Zdravím pekne. Potrebujem poradiť ohľadne predlžovacích káblov k zásuvke cpu a gpu.

Ide o Mb msi P55A Fuzion (ms-7688) s lga1156. Káble zo zdroja sú krátke. Zásuvky na doske sú cpu 8-pin a gpu 6-pin. To cpu mi je jasné, hokej mám s tým 6-pinom. Potrebujem napájanie gpu, keď mám grafiku gtx 750 ti bez dodatočného napájania? Ak nie na čo tam tá zásuvka je? Datasheet som si pozrel, je to zásuvka pre gpu, takže nie som múdrejší. Veď dodatočné napájanie býva priamo na grafike a tá je ťahaná zo zdroja, nie? Ďakujem za vysvetlenie.

Tak buď si kúp predlžovacie káble(ak nenájdeš u nás tak pozri aliexpress, hľadaj pod pojmom "Extension" a k tomu presný počet pinov) alebo nový modulárny zdroj. Zdroj sa oplatí modulárny a ak si kúpiš poriadny môžeš ho použiť aj do niekoľkých ďalších počítačov. Napríklad Corsar RMx alebo Seasonic.

Napájení GPU je přímo na GPU ... U gtx 750 ti je napsané 60 W, takže v zásadě přídavné napájení nepotřebuje (PCIe dává do 75 W). Ale nic nezkazíš, když ten 6-pin zapojíš - prostě prodlužovák na 6-pin.