Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení více zařízení na jeden LAN kabel

Ahoj, potřebovala bych rozbočovač, nebo něco, abych získala o jeden, nebo dva porty navíc, aniž bych
ztratila rychlost připojení.

Jak postupovat pro připojení více zařízení (více jak 4) přes kabel a jaké kabely bych měla správně objednat, abych
využila plně rychlost od poskytovatele od kterého mám rychlost 1000 Mbps.

Mám zařízení MIKROTIK RBD52G-5HacD2HnD-TC.

Nevím ani jaký rozdíl je mezi kabely, který je lepší, rychlejší a zda vůbec je třeba mít ten, nebo ten.
Vím jen že je Kabel CAT 6 UTP, 2 x RJ45, nebo Kabel CAT5e UTP, 2 x RJ45, ale nevím který.

Změna hloupého předmětu, původně: Připojení (host)

Vzhledem k tomu, že se dnes křížené kabely nepoužívají (nebo jen velice, velice vzácně, až raritně), tak ti v obchodě určitě nabídnou přímé kabely. Křížený kabel by bylo nutno si speciálně vyžádat, načež by prodavač odešel přehrabávat sklad s mručením "Ještě loni jsem ho tady někde viděl!"...