Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po upgradu desky a procesoru nebootuje disk

Měnil jsem zakladní desku i s procesorem. Vše jsem připojil a při staru mi naběhne věta (český překlad) "Hledání a bootování z HDD...OK". A potom už nic, prostě se nic neděje počítač nejede dál. Prvně jsem myslel že je to diskem tak jsem ho dal do jiného PC a tam běžel. Potom jsem ho zkusil přeinstalovat. A pořád mi ta věta při startu naskakovala na Windows nenaběhl. Nevím čím to je prosím poraďte.:.(

Změna předmětu, původně: Bootování
Změna kategorie, původně: Software (host)

Disk Fujitsu Siemens 10GB
Zakl Deska K7S5A s procesorem DURON 850MHz
Disk byl připojen datovým kabelem do zakl. desky datový port IDE1.
Ne Windows jsem instaloval na tomto počítači takže botovat z CD jde ale disky mě to najde zaregistruje a vše běží v pořádku až do té věty ta věta se objeví mezi procesy načtení RAM,procesoru atd. a načtením Windowsu.

Ano disk je na kabelu zapojen sám a je nastaven jako master. Kabely jsem už kontroloval několikrát dokonce jsem to celé rozebral a zase složil, použil jsem i odbornou literaturu, ale nic jsem nenašel. Deska je stoprocentně funkční.

A na tom disku je něco nainstalováno? Má nějaký bootsektor?

Zkoušel jsi to nabootování z live CD? Nebo jak jsi popisoval tu instalaci Windows - zkus to pospat podrobněji - jaká to je verze Windows, jestli se instalace dokončí ale systém pak nenabootuje nebo jak vlastně?

Po výměně desky nenajedou Windows XP docela často. Je to kvůli rozdílným řadičům disků (via/sis/intel).Pokud máš ještě starou můžeš ji zkusit dát zpět a použít postup na cdr kdy se odinstalují ovladače ide disku.

Pokud už starou desku nemáš neznám jiné řešení než spusit instalaci windows znovu a zvolit možnost opravit stávající istalaci (po souhlasu se smlouvou F8 by se měla objevit možnost R opravit.)