Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Displayport to HDMi

Zdravím,chci se zeptat když mám monitor co nemá displayport a připojím ho redukci kabelu displayport z grafiky a HDMI do monitoru jestli se bude chovat jako kabel displayport a a jde že chci zapnout funkci g Sync abych tam mohl zapnout freesync co mi podporuje monitor jestli to tak bude fungovat.dik za odpověď

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Mám doma DP na HDMI redukciu. Musíš si ale uvedomiť že to nie je pasívna záležitosť. Aspoň pokiaľ viem. Vo vnútri je elektronika ktorá umožňuje prepojenie týchto dvoch štandardov. Musíš si prejsť špecifikácie daného DP na HDMI akú kvalitu to vie preniesť. To čo mám doma ja prenesie 1920x1080/60Hz. Sú určite aj lepšie ktoré zvládnu vyššiu kvalitu. Či bude fungovať g/free sync to netuším. Ak to nemá výrobca uvedené v popise tak by som tomu skôr neveril že to bude fungovať.
Ak chceš pošlem ti taký adaptér zadarmo kľudne aj do CZ ak zaplatíš poštovné. Ja ho už 2 roky nepoužívam a aspoň niekomu ešte bude k úžitku. Je to od značky UGREEN čiže takpovediac prémiová čína.

Blbá otázka.
Je to jak píše KMX.
Display portu je několik verzí.
Ty jsi nenapsal jakou máš redukci ani jaké rozlišení potřebuješ. Takže jsi nenapsal skoro nic.
Kdysi jsem zapojoval několik PC s VGA Nvidia Quatro s 30" LCD HP 4K a větsinou to byl dost zápas.
Pokud to neupřesníš, nelze odpovědět.

Obecne by som sa podobnému riešeniu za každú cenu vyhol. Nehovorím že to nefunguje. Ja sám som to používal a fungovalo to. Je to ale riešenie skôr dočasné, núdzové a dá sa to považovať za fušerinu. GK má dnes DP úplne bežne a to isté každý normálny monitor má DP. Čiže zváž či nechceš kúpiť nový monitor ktorý má DP.