Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [PHP] Porovnávání aktualizace času uložení souboru

Zdravím
Mám takový problém potřeboval bych kontrolovat aktualizaci souboru jestli se aktualizuje nebo ne když ne tak bych dostal avízo

date("d-m-y H:i:s",filemtime($file));

jenže s čím to mám kontrolovat? zapisovat ten předešlý údaj někam do souboru a porovnávat ho sním to se mi zdá moc komplikované, nevíte někdo o elegantnějším způsobu ? díky

Nevím, jak to má který webhosting, běžně cron umožňuje interval 1 minutu. (Ale to není podstatné.)

I kdyby umožňoval jen 1x za hodinu, tak můžeš na pozadí spustit úlohu, která provede jedno měrění hned, další pak za 15,30,45 minut (prostě v ní bude nějak zabudované čekání. Samozřejmě ta úloha může díky nejrůznějším vlivům kumulovat chybu času, ale to zase tolik nevadí, neb to ovlivní jen ta tři měření a pak úloha skončí a další už zase spustí cron se svou běžnou přesností.

jj já vymýšlím co je tak jednoduché :-/ Já potřebuji spustit PHP skript na mém freehostingu a to mě funguje.Mimochodem tam je k dispozici jeden Cron a tem mám obsazený tak jsem už dávno najel na služby co se týká Cronů na jinou která je free.Jenomže jak to udělat aby to porovnání mělo jistou toleranci řekneme minutovou ? díky

10-08-22 15:10:22 *** 10-08-22 15:10:36

No ano, podmínka se tvoří příkazem IF. A za podmínku musíš napsat, co se má provést v případě, že je splněna. Viz manuál PHP, jsou tam i ukázky použití.

A pro kód tady na Poradně je ikonka kód, ne citace. Pak se nediv, že ti to převádí text na smajlíky.