Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell Optiplex 990MT a R9 270X

Zdravím ve spolek.

Mám níže popsanou sestavu a problém je v GPU, kterou sestava nenačte.
V jiném PC karta běžela a ve slotu na MB šla HD6560 taky normálně.
Netuším kde může byt problém.
Bios jsem samozřejmě zkoušel resetovat a nic..
Na google sem našel, že tam rvali i GTX1070.

PC:
CPU: Intel Core I5 - 2500 (4x 3.3GHz)
RAM: 8GB DDR3 1333MHz
MB: Dell Optiplex 990, Dell Inc. 06D7TR
PSU: Crono ATX-600WB&P4
SSD: Kingston 120GB
HDD: WD blue 500GB

Snaha o GPU:
MSI Radeon R9 270X Gaming 4GB

Děkuji moc za všechny rady.

1. podezřelý: zdroj
s ovladači se může stát, že grafika touží po načtení loga přejít do akcelerovanějšího režimu s větší spotřebou.
vyschlé kondy ve zdroji to nedávají, výstupní napětí má vysoké zvlnění a krám se resetuje do černé obrazovky. zkusit normální zdroj.
"ve staré sestavě se zdrojem níže, jela bez problému" - shit greenpower ovšem dával 2x 12V/18A, kam se na něj hrabe odpad crono.

2. podezřelý: neinstalace ovladačů
normální pořadí je: chipset driver k desce, restart, zbytek ovladačů.
nepíšeš o pořadí nic, záleží jak se potom ten ovladač chytil.

3. podezřelý: instalace ovladačů
- na historickou grafiku nemá smysl instalovat poslední verze ovladačů, výrobce je už netestuje.
- anebo uživatel předtím mohl testovat jinou grafiku amd / nvidia a neodstranil ty původní konkurenční.

Samozřejmě, že jako první byl chipset driver, restart a další ovladače ke zvuku, sata aspol...
Ale GPU dělá to samé i se staršími drivery.

Se zdrojem nevěřím, že by cokoliv bylo, je téměř nepoužitý.

Aktualizace k tomu co jsem psal výše..

GPU v jiném PC běžela i na mém starém pc běžela ale nikdy jsem neinstaloval driver.

Vždy byla jen odzkoušená na čisto, protože ji mám darem, jelikož kamarádovi udělala mírné artefakty (pár modrych pixelů) a ano bylo to kartou.

Chtěl jsem ji dát do PC zatím, než seženu jinou a jak říkám..
Po nainstalování driverů nejede :/

GPU v jiném PC běžela i na mém starém pc běžela ale nikdy jsem neinstaloval driver.

Fungovala jen proto, ze jela nativne protoze jsi neinstaloval ovladace.

Vždy byla jen odzkoušená na čisto, protože ji mám darem, jelikož kamarádovi udělala mírné artefakty (pár modrych pixelů) a ano bylo to kartou.

Kdyz nainstalujes driver a GPU padne, PC zamrzne, nemas obraz nebo vidis artefakty je az typicky priklad pro HW zavady GPU / Grafické karty.

ten zdroj je historický šunt, takto odstupňovaná zatížitelnost jednotlivých větví se už dávno nedělá.

ten tvůj "zdroj crono" má nejspíš jedinou 12V větev, její zatížení je pouhých 240W

rozumíš psanému textu? a to je štítkový údaj třeba 12 let starý - ten "nepoužitý zdroj" už dávno není v nabídkách obchodů, čili elektrolyty stačily zdegenerovat.

ještě jednou a pomalu:
shitový výrobce osazuje nekvalitní kondenzátory -> ty časem vysychají a přestávají filtrovat -> pokus o akceleraci po instalaci ovladačů zvýší proudový odběr grafiky -> jakákoliv větší zátěž toho něco přes 200w zdroje znamená buď vypnutí ochrany zdroje, nebo kvůli nefiltraci napětí (zhoršuje se zatížením) zareaguje watchdog.

osobně tipuju, že to spadne po zobrazení loga windows.
ale je to marný, je to ...