Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno větší vytížení procesoru a grafiky při odchodu od pc

Dobrý den.
Moje otázka Vám bude připadat asi jak z jiného světa ale mám menší problém. Když na PC něco dělám tak grafika i procesor jedou uplně normálně. Pokud nechám PC běžet 30 vteřin bez toho abych na něm něco dělal tak procesor i grafika začnou běžet jako při náročné hře. Pokud od pc odejdu tak za 30 vteřin se mi tu rozjedou větráky jak u grafiky tak u CPU. Viz příloha. Za tou černou čárou je pokles vždy když se dotknu myši.

sleduješ nesmysly. ano, správce úloh (procesy) ve windows stojí za vyliž, zvlášť od win8/10, kdy jim tam běží 100 samostatných služeb a neumí to zobrazit.
o dost líp to zobrazuje: ms process explorer.

nemá smysl redukovat obrázky do 256 barev (.gif), m$ nikdy neuměl grafiku a neumí ani redukci barev. screeny je normální ukládat v .png, snad od win7 je to nativní formát toho jejich tupého malování.

a podle chování to taky tipuju na škodnou, někomu těžíš bitcoiny.
dobrý přehled bordelu "po spuštění" dá: ms autoruns.

Některé procesy mají běžet jen když se jinak počítač nevytěžuje. Například se spustí kontrola aktualizace (Windows, Office, OneDrive) a nejenom těchto služeb od Microsoftu. Nemusíš to zjišťovat přes správce úloh, jsou na to i jiné appky.

Prostě si zjisti, co ti to vytěžuje, může to být nějaká škodná, může to být zcela legitimní proces.

Dávat sem obrázek v gifu? Vážně?