Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování win se nedaří z důvodu několika chyb

Zdravím, nedávno jsem kupoval do staršího notebooku SSD. Moc ho nepoužívám, ale když jsem se k němu vrátil, windows mi v půlce pokusů o zapnutí hlásil že se chystá opravit disk. často neuspěšně, někdy uspěšně. V poslední době už se mi tam nepodařilo vubec dostat. Mám bootovací usb, ale když dám instalovat win, objeví se mi jedna z hlášek

"A media driver your computer needs is missing. This could be a DVD,USB or hard disk driver"
"Windows could not retrieve information about the disks on this computer" - pokud tohle odkliknu a zkusím dokola třeba 10x, často projdu dál, k seznamu disků, kde vyberu SSD, na který chci instalovat, ale v náhodnouo chvíli mě to zase vykopne.
Když se ve finále dostanu k výberu disku, při copying files dostanu erro že "windows could not format a portition on disk 1".
Disk jsem kontroloval v linuxu co mám na dualbootu a neměl by být vadný, vlastně normálně fungoval a dalo se na něj zapisovat.
Kde bych prosím měl začát hledat chybu, abych se pohnul dál ? Může být něco v nepořádku s bootovacím USB? Nemám po ruce jiné na vyzkoušení..

A co tam máš za systém..?
Ta hláška "A media driver your computer needs is missing. This could be a DVD,USB or hard disk driver" se většinou týkala instalaci staršího systému (W7) z USB3...
Píšeš, že tam máš dualboot - nemáš ve Windowsech povolený faststartup..? To dělalo taky paseku z dualbootem.
Tohle vypadá na poškozený/nedotlačený kabel od disku nebo něco s řadičem..?

První hlášku znamená toto.

Chybí ovladač médií, který váš počítač potřebuje. Může to být ovladač DVD, USB nebo pevného disku"
"Systém Windows nemohl načíst informace o discích v tomto počítači"

Druha hláška je toto.

"Windows nemohl naformátovat oddíl na disku 1".

Disk bych zkusil napojit přes usb a zkontrolovat jestli je disk v pořádku pomoci programu. zde crystaldiskinfo

jestli je to dualboot s linuxem na jednom disku, nejdriv se instaluje hloupejsi system = windows, ktery neumi brat ohled na dalsi systemy.
a doporucil bych instalaci na mbr disk, ne gpt.
jestli te bavi neustale reinstalace windows (nebo stejne tupe obnovy do tovarniho nastaveni), porid si notebuk co umi 2 disky, treba m.2 + sata.