Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování win se nedaří z důvodu několika chyb

Zdravím, nedávno jsem kupoval do staršího notebooku SSD. Moc ho nepoužívám, ale když jsem se k němu vrátil, windows mi v půlce pokusů o zapnutí hlásil že se chystá opravit disk. často neuspěšně, někdy uspěšně. V poslední době už se mi tam nepodařilo vubec dostat. Mám bootovací usb, ale když dám instalovat win, objeví se mi jedna z hlášek

"A media driver your computer needs is missing. This could be a DVD,USB or hard disk driver"
"Windows could not retrieve information about the disks on this computer" - pokud tohle odkliknu a zkusím dokola třeba 10x, často projdu dál, k seznamu disků, kde vyberu SSD, na který chci instalovat, ale v náhodnouo chvíli mě to zase vykopne.
Když se ve finále dostanu k výberu disku, při copying files dostanu erro že "windows could not format a portition on disk 1".
Disk jsem kontroloval v linuxu co mám na dualbootu a neměl by být vadný, vlastně normálně fungoval a dalo se na něj zapisovat.
Kde bych prosím měl začát hledat chybu, abych se pohnul dál ? Může být něco v nepořádku s bootovacím USB? Nemám po ruce jiné na vyzkoušení..

První hlášku znamená toto.

Chybí ovladač médií, který váš počítač potřebuje. Může to být ovladač DVD, USB nebo pevného disku"
"Systém Windows nemohl načíst informace o discích v tomto počítači"

Druha hláška je toto.

"Windows nemohl naformátovat oddíl na disku 1".

Disk bych zkusil napojit přes usb a zkontrolovat jestli je disk v pořádku pomoci programu. zde crystaldiskinfo

jestli je to dualboot s linuxem na jednom disku, nejdriv se instaluje hloupejsi system = windows, ktery neumi brat ohled na dalsi systemy.
a doporucil bych instalaci na mbr disk, ne gpt.
jestli te bavi neustale reinstalace windows (nebo stejne tupe obnovy do tovarniho nastaveni), porid si notebuk co umi 2 disky, treba m.2 + sata.