Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proudění vzduchu v pc

Dobry vecer. Mam otazku, jelikoz si nejsem jisty. Ve stolnim pc vetracek procesoru fouka vzduch smerem na procesor a v notebooku je to jinak- tam je ten zapouzdreny ventilatorek, co odvadi vzduch z procesoru ven z notebooku? Je to tak nebo neni? Diky za odpovedi..

U toho notebooku bych spis tipoval, ze jednim zebrem vzduch tahne a druhym ho vyfoukne, jelikoz v zaklade jednim vstupem musi na chladici plochu natahnou studeny vzduch a druhym ho vyfouknout.
(tak ci tak jednim zebrem musi ten studeny zdych natahnout, ono to jedno zebro se chladi i pri nasavani)
Nebo by na zadnim krytu musel byt jeste jeden otvor (mrizka) odkud by ten cooler ten vzduch bral.

Obrázek je správně.

Protoze ja nekde pisu ze neni ?

Na tech tvojich obrazcich mas SMER SANI + SMER VYFUKU, na obrazku je 2x VYFUK BEZ SANI

Kazdy cooler potrebuje nekde tahat studeny vzduch aby ho mohl vyfukovat. On ma na obrazku 2x Vyfuk ale zané SANI.
Jedniné sani by muselo byt v plastikovem krtytu toho notebooku z obrazku kde by tahal vzdych, to ovsem v prispevku uvadim !! viz :
"Nebo by na zadnim krytu musel byt jeste jeden otvor (mrizka) odkud by ten cooler ten vzduch bral".

Coz znamena ze by mel byt obrazek nasledovne :
[95654-cooler-ntb-por-jpg]