Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy v některých hrách s FPS

Zdravím, už delší dobou se potýkám s takovým problémem, v některých hrách mam strašně málo fps. Poprvé se to projevilo u hry League of legends, cca po měsící hraní kdy jsem měl obvykle 120 fps+, tak mi to začalo padat na 30 a méně fps, zkoušel jsem vše od nastavení v ovládacím panelu od NVIDIE až po nastavení ve hře, snažil jsem se měnit rozlišení a detaily ale, pokáždé jsem měl ten samý počet fps což bylo pod těch 30 fps. No pak po nějaké době se mi to začalo dít u hry Euro truck simulatoru 2, opět zkoušel jsem nastavení v ovladacím panelu, měnil jsem rozlišení a detaily ve hře ale, stále jsem měl fps pod 30 fps. Je zajímavé že u některých her jde vše v pohodě, třeba u Dying light 1 se mi nestalo že bych měl v nějakých situacích pod 60 fps, u GTA 5 taktéž vše běží bez problému. hry jsem měl nainstalované na ssd kromě gta 5. Takže se chci zeptat jestli někdo nevíte co bych s tím mohl dělat.

Sestava : Procesor : Intel Core i5 - 7500
: Graficka karta : GeForce GTX 1060 3GB
: RAM: Kingston Fury Beast Black 8GB DDR4 2666
: SSD : Crucial 240GB

zatížení GPU dost malé vždy kolem nějakých 10 až 20 % a CPU je kolem 70 až 90 %. A teplota GPU v zátěží je kolem 75°C

Na zatížení GPU 10% až 20% jsou ty teploty obrovsky vysoké. Tipnul bych to klidně na uvolněný chladič, proto se GPU podtaktuje.
Skus oddělat bočnici a v zátěži sáhnout na chladič, jestli je skutečně tak horký. Myslím tím chladič grafiky.

Zajímavé. Hra ti grafiku nevytěžuje a menu ano. Co jsem k té hře našel, tak většina si stěžuje na 100% vytíženost GPU. Ostatní hry teda GPU vytěžují?

Jaké máš teda teploty při plném vytížení GPU? A CPU?

Test GPU:
https://geeks3d.com/furmark/

Test by se měl provádět dokud se teplota neustálí, většinou cca 10-15 minut. Nevím jakou máš přesně grafiku, pokud teplota překročí 94ºC, tak to vypni.

Měření teploty CPU, třeba HWmonitor, Speccy, Aida.

ten crucial 240gb bude nějaký starší typ. nemáš doufám disk zaplněný za tu dobu na doraz? ssd to nemají rády.

vytížení procesy v paměti ukáže: process explorer - viz vlastnosti procesů.
a co spouští různé (i parazitní) součásti: ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy).

když se ti to nechce řešit ručně, zkusit aspoň nějaký antispyware: adwcleaner a asi nějaké další.