Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Malé využitie gpu a málo fps

Ahoj, rád by som vás požiadal o pomoc s problémom, ktorý riešim už nejakú dobu.

Pri hraní či kancelárskom využití mám strašne nízke využitie gpu (30%). Pri hraní napríklad FiveM mám iba 50fps i keď mám pomerné dobrý notebook.

Dopredu píšem, že mám snád všetko nastavené na výkon a nie kvalitu.

Parametre:

Rozlíšenie displeja 1920 × 1080 px
Obnovovacia frekvencia displeja 144 Hz

Typ procesora Intel Core i7
Počet jadier procesora 6 ×
Generácia procesora Intel Comet Lake (10. generácie)
Modelové označenie procesora Intel Core i7 10750H Comet Lake
Frekvencia procesora 2,6 GHz (2 600 MHz)
Core Boost Frekvencia 5 GHz (5 000 MHz)

Pamäť grafickej karty 6 GB
Čip grafickej karty NVIDIA GeForce RTX 2060
Veľkosť operačnej pamäte 16 GB

Budem velmi rád, pokiaľ mi s týmto problémom budete vedieť pomôcť.

NVIDIA GeForce RTX 2060

klasický přehřívající se krám. je fuk, že se tazatel stydí za jeho název.
ale co za typy si pořizuje tyto nesmyslné krámy se tu probíralo víckrát, myslím že nic nového neobjevíme.

já dětinským hrám nerozumím, žádné hry nehraju, tak pokud z toho netrčí zjevný problém s hw nebo např se spywarem, do takových věcí se nemontuju.
tady by mohl tazatel aspoň napsat, jestli vylepšoval ovladače, nedejbože jestli rovnou sám neinstaloval systém.

Tento zbytočne agresívny komentár nepríjmam. Prišiel som sem s prosbou o pomoc s týmto problémom, nemám za potrebu čítať komentára tohoto typu.

já dětinským hrám nerozumím, žádné hry nehraju, tak pokud z toho netrčí zjevný problém s hw nebo např se spywarem, do takových věcí se nemontuju

V tom prípade absolutne nechápem, prečo sa do toho montujete, pokiaľ sa ako vy píšte "detinským hrám" nerozumiete.

tady by mohl tazatel aspoň napsat, jestli vylepšoval ovladače, nedejbože jestli rovnou sám neinstaloval systém.

Za toto som schopný sa i ospravodlniť. Píšem na podobnu poradnu zcela prvý krát, tak ma to nenapadlo. Dík za pripomenutie.

Systém som sám neinštaloval. Ovládače pravidelne vylepšujem.

Každopádne dopredu díky každému, kto prispeje nejakou užitočnou radou do tohoto problému.

vidím, že ani na opakovaný pokus tazatele nenapadlo uvést typ notebůů.
nectností módně tenkých ntb je horší chlazení. a samozřejmě natěsnalý 15" model má horší chlazení proti většímu 17" ntb.
na toto opravdu nepotřebuju hrát stupidní dětinské hry.

Ovládače pravidelne vylepšujem.

toho jsem se obával. 90% uživatelů to neví, ale ovladače se časem nekazí. jen ta obsese je furt vylepšovat vede k tomu, že člověk skutečně narazí na problematický ovladač. smysl to má u grafiky, ale neupřesnil jsi co vylepšuješ.
větším problémem bývá, pokud člověk neumí sám instalovat ovladače od svého výrobce a řeší to různě obskurními programy, nebo při jejich hledání na nesmyslných místech stahuje tak leda .exe downloadery různého malware.

co mi na to odpovíš, když teda paříš ty hry a rozumíš tomu - v čem nemám pravdu a proč jsi líný napsat, co je ten krám zač? bývá to na štítku zespodu, kdybys neuměl spustit třeba speccy.

Tak ono na těch ovladačích dost záleží. Pokud používáš nějaké automatické aktualizace typu DriverBooster apod. nebo aktualizace přes Windows, tak se může stát, že se stav zhorší. Nové ovladače zásadně ručně a jen ze stránek výrobce notebooku. Ale třeba jinde najdeš lepší radu.

Buď je to problém software nebo je to problém hardware nebo to problém není jen si myslíš že ty čísla.maji být jiné.

První bych zkusil nějaký benchmark nebo jinou hru. Aby se výkon dal porovnat.

Zkusil bych nahrát ovladače VGA ze stránek výrobce notebooku.

Pravděpodobně ta mas integrovanou grafikou a tu nVidia a možná to má nějaký sw přepínat. Jaksi bez predneho.modelu ntb nejde zjistit víc.

Po záloze dat se dá zvazit zavést tovární nastavení.

Nebo to ručně nainstalovat ze stránek výrobce.