Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Malé využitie gpu a málo fps

Ahoj, rád by som vás požiadal o pomoc s problémom, ktorý riešim už nejakú dobu.

Pri hraní či kancelárskom využití mám strašne nízke využitie gpu (30%). Pri hraní napríklad FiveM mám iba 50fps i keď mám pomerné dobrý notebook.

Dopredu píšem, že mám snád všetko nastavené na výkon a nie kvalitu.

Parametre:

Rozlíšenie displeja 1920 × 1080 px
Obnovovacia frekvencia displeja 144 Hz

Typ procesora Intel Core i7
Počet jadier procesora 6 ×
Generácia procesora Intel Comet Lake (10. generácie)
Modelové označenie procesora Intel Core i7 10750H Comet Lake
Frekvencia procesora 2,6 GHz (2 600 MHz)
Core Boost Frekvencia 5 GHz (5 000 MHz)

Pamäť grafickej karty 6 GB
Čip grafickej karty NVIDIA GeForce RTX 2060
Veľkosť operačnej pamäte 16 GB

Budem velmi rád, pokiaľ mi s týmto problémom budete vedieť pomôcť.

Buď je to problém software nebo je to problém hardware nebo to problém není jen si myslíš že ty čísla.maji být jiné.

První bych zkusil nějaký benchmark nebo jinou hru. Aby se výkon dal porovnat.

Zkusil bych nahrát ovladače VGA ze stránek výrobce notebooku.

Pravděpodobně ta mas integrovanou grafikou a tu nVidia a možná to má nějaký sw přepínat. Jaksi bez predneho.modelu ntb nejde zjistit víc.

Po záloze dat se dá zvazit zavést tovární nastavení.

Nebo to ručně nainstalovat ze stránek výrobce.